Výhody čerstvé zázvorové mrkvové šťávy

Ovoce a zelenina by měly tvořit základ zdravé výživy, ale až sedm z deseti Američanů nedosahuje denního příjmu ovoce a zeleniny, uvádí zpráva na University of Wisconsin School of Medicine. Pití šťávy, jako je zázvor mrkvový džus, jako součást vyvážené stravy vám pomůže zvýšit příjem ovoce a zeleniny. Servíruk zázvorové šťávy z mrkvové šťávy – vyrobený z 3/4 šálku čerstvé mrkvové šťávy a 1/4 šálku čerstvé zázvorové šťávy – obsahuje 129 kalorií, které napomáhají zdravému životnímu stylu. Nabízí řadu zdravotních přínosů díky obsahu živin.

Zdravá imunitní funkce

Mrkvová a zázvorová šťáva má příznivý účinek na váš imunitní systém díky dodávkám vitamínů A a C. Vitamin A pomáhá kmenovým buňkám v kostní dřeni rozvinout do bílých krvinek – rodinu buněk, která má za úkol zjistit a zničit onemocnění – Způsobující patogeny. Šálek mrkvového zázvorového džusu se může pochlubit 33 412 mezinárodními jednotkami vitaminu A – celým denním doporučeným příjmem. Každý šálek džusu také poskytuje 15 miligramů vitaminu C – 20 procent doporučeného denního příjmu u žen a 16 procent u mužů. Vitamin C vám také pomáhá vytvářet bílé krvinky a chrání tyto buňky před poškozením.

Zdravá pleť

Napijte mrkvovou zázvorovou šťávu pro zdravou pokožku. Vitamin C, který se nachází v šťávě, pomáhá zvýšit tvorbu kolagenu, proces potřebný k hojení ran a také udržet pokožku silnou. Slouží také jako zdroj vitaminu E, což je antioxidant, který poskytuje přirozenou ochranu před škodlivými paprsky slunce. Vitamin E reguluje zánět kůže a může pomoci snížit tvorbu tekutin a otoky v kůži. Šálek mrkvové zázvorové šťávy poskytuje 1,5 miligramu vitaminu E – 10 procent doporučeného denního příjmu.

Ochrana před rakovinou

Zmrzlinová šťáva ze žvýkaček nabízí všestrannou ochranu před rakovinou. Přispívá k stravě bohaté na vitamín C, která je spojena s nižším rizikem několika rakovin, včetně rakoviny prsu a žaludku. Gingeroly přítomné v zázvorové šťávě rovněž podporují úmrtí buněk rakoviny vaječníků podle studie z testovací zkumavky publikované v časopisu “European Journal of Pharmacology” v roce 2012. Další studie o zkumavkách publikovaná v roce 2012 “Komplementární a alternativní medicína založená na důkazech” , Zjistila, že gingeroly mohou také potlačit růst buněk rakoviny tlustého střeva.

Kardiovaskulární zdraví

Několik živin v mrkvové zázvorové šťávě také prospěje vaší kardiovaskulární zdraví. Gingeroly v zázvorové šťávě interagují s proteinem nazývaným receptor angiotensinu II typu 1, který pomáhá regulovat krevní tlak podle studie zveřejněné v “Planta Medica” v roce 2013. Výsledkem je, že gingerol v šťávě může pomoci snížit váš krevní tlak , Což může snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Vitamín C v zázvorové šťávě z mrkve také přispívá k těmto příznivým účinkům, což pomáhá snížit riziko ischemické choroby srdeční a cévní mozkové příhody.