Mohu si počítat s mé prenatální doplňky?

Pokud jste nedávno zjistili, že očekáváte dítě, lékař vám pravděpodobně doporučil, abyste začali užívat prenatální vitamín. Vaše potřeba živin se zvyšuje v době, kdy jste těhotná, a prenatální vitamin vám pomůže konzumovat dostatečné množství toho, co potřebujete vy a vaše rostoucí dítě. Jednou z těchto živin je železo, ale pokud máte riziko výskytu anémie nebo jíst stravu s nízkým obsahem železa, může Vám lékař také doporučit, abyste si užíval další přísadou železa.

Železo během těhotenství

Potřebujete denně užívat 27 mg železa, než očekáváte, ve srovnání s 18 mg, které potřebujete, když nejste těhotná. Baby Center hlásí, že když jste těhotná, zvyšuje se objem krve přibližně o 50 procent. Vzhledem k tomu, že železo hraje důležitou roli při tvorbě hemoglobinu, potřebujete více tohoto minerálu k podpoře tohoto zvýšení objemu krve. Železo pomáhá také podporovat zdravou tvorbu placenty, stejně jako tvorbu kostí vašeho dítěte, chrupavky a tkání.

Nízké množství železa během těhotenství

Během těhotenství se může vyskytnout anémie s nedostatkem železa, pokud nedostanete dostatek železa ve své každodenní stravě nebo z prenatálního vitamínu. Mnoho žen má nízký obsah železa před těhotenstvím, což může také vést k anémii, uvádí se ve zprávách Baby Center. Rozvíjení anémie může způsobit nedostatek energie a může být pro vaše tělo těžší bojovat s infekcemi. Anemie s nedostatkem železa během těhotenství může také zvýšit riziko předčasného porodu, s nízkou porodní hmotností dítěte a úmrtí plodu nebo kojence. Baby Center poznamenává, že nízké množství železa může také zvýšit riziko potíží s poporodní depresí po narození dítěte.

Prenatální vitamíny a další železo

Většina značek prenatálních vitamínů obsahuje asi 30 mg železa, což je dostatečné, pokud máte normální počet železa. Jediný důvod, proč byste užívali dodatečný doplněk železa, je, pokud váš prenatální vitamin neobsahuje denní doporučenou dávku nebo jestliže jste již anemický. Dětské centrum upozorňuje na to, že nepřijme extra železa, protože příliš mnoho železa může negativně ovlivnit vaše nenarozené dítě. Příliš mnoho železa v krvi může přispívat k gestačnímu diabetu a může hrát roli při potížích a preeklampsii. Nevyžádejte dodatek k železo kromě svého prenatálního vitamínu bez souhlasu svého lékaře.

Potravinářské zdroje železa

Pokud máte nízkou hladinu železa, můžete také zvýšit své hladiny přidáním výživných a železo bohatých potravin do vaší stravy místo toho, abyste užívali přípravek, který může představovat nebezpečí pro vaše nenarozené dítě. Lean hovězí, vepřové, drůbeží a rybí jsou všechny zdravé zdroje, které také dodávají vám a vaše nenarozené dítě s bílkovinami. Fazole, čočka, obohacené obiloviny a chleby a zelená listová zelenina jsou dalšími zdroji železa. Zeptejte se svého lékaře, kolik železa byste měli dostat z jídla, v závislosti na tom, kolik je železo v prenatálním vitamínu.