Celer zdraví přínosy

Pokud si myslíte, že celery jen slouží jako bledý doprovod pro další vzrušující potraviny, přemýšlejte znovu. Tato křupavá zelenina je plná zdravých přínosů a léčivých vlastností. Léčivé použití pro celer se datuje do devátého století. Přidání celeru k jídlu nejen dodává ostrý, čerstvý chuť, ale také poskytuje tělu podporu výživy.

Podporuje řízení hmotnosti

Celer je skvělé jídlo pro lidi, kteří se zabývají regulací hmotnosti. Je to nízkotučný, nízkokalorický, nízkokalorický potěšení. Jeden šálek servírovaného, ​​surového celeru obsahuje pouze 16 kalorií, 3 gramy uhlohydrátů, což je jen 1 procenta denní hodnoty stanovené americkým Food and Drug Administration na základě stravy o hmotnosti 2 000 kalorií za den a 0,17 gramů celkového tuku, což je méně než 1 procento DV.

Vysoký obsah vitamínu K

Vitamín K je vitamín rozpustný v tucích. Vaše tělo to ukládá do tukové tkáně a jater. Hraje důležitou roli v regulaci toku krve vašeho těla. Vitamín K je nezbytný pro správné srážení krve a pomáhá udržovat zdraví kostí. 1 šálka nakrájeného nasekaného celeru poskytuje tělu 29,6 mikrogramů vitaminu K, což je 37 procent denní hodnoty stanovené FDA.

Pomáhá bojovat proti rakovině

Celer obsahuje apigenin a luteolin, flavonoidy, které jsou spojeny s ničením rakovinných buněk pankreatu. Abstrakt zveřejněný v potravinářské a chemické toxikologii v říjnu 2013 uvádí studii provedenou za účelem posouzení potenciálu dietních flavonoidů apigenin a luteolin pro zvýšení účinků chemoterapeutických léků, čímž se zabrání nebo zpomaluje šíření rakovinných buněk. Studie ukázala, že předběžná léčba specifických lidských rakovinných buněk pankreatu s nízkými koncentracemi apigeninu nebo luteolinu účinně napomáhala chemoterapeutické účinnosti léku.

Peptický ulcerární úleva

Některé bakterie mohou způsobit peptické vředy, které jsou otevřené vředy v žaludku, jícnu nebo počáteční části střeva, známé jako duodenum. Jíst celer může pomoci snížit příznaky peptických vředů, protože obsahuje flavonoidy, které brání růstu některých bakterií. Článek publikovaný v časopise Journal of Pharmacy and BioAllied Sciences v červenci až září roku 2011 poznamenal, že polyfenolické sloučeniny jsou prospěšné při léčbě žaludečních vředů. Polyfenolové sloučeniny obsahují flavonoidy.