Reflux kyseliny a zinek

Pokud máte kyselý reflux, možná budete chtít zhodnotit příjem zinku. Získání nejméně 8 až 11 miligramů zinku denně, v závislosti na tom, zda jste žena nebo muž, pomůže udržet správný imunitní systém a umožní tělu tvořit DNA. Tento základní minerál, nalezený u krabů, ústřic, červeného masa, drůbeže, fazolí, obohacených obilovin, ořechů a mléčných výrobků, může také pomoci omezit příznaky kyselého refluxu rychleji než léky.

Vliv na kyselý zpětný tok

Studie zveřejněná v časopise American Journal of Gastroenterology v roce 2011 zjistila, že užívání zinku rychle ulehčilo symptomy refluxu kyseliny jak u krys, tak u lidí. Účinky trvaly více než tři hodiny. Jednalo se však o malou studii, takže je třeba dále zkoumat, zda je zinek vhodnou alternativou k jiným léčebným postupům s kyselým refluxem a jaká dávka zinku funguje nejlépe.

Potenciální mechanismus

Kyselý reflux, který postihuje až 35 procent Američanů, je někdy způsoben tím, že žaludek produkuje příliš mnoho kyseliny. Zinek může pomoci omezit množství kyseliny, kterou produkuje žaludek, čímž je méně pravděpodobné, že se přebytečná žaludeční kyselina vytlačuje zpět do jícnu jako reflux kyseliny.

Ve srovnání s jinými léčbami

Některé z dalších léčebných postupů pro kyselý reflux, nazývané inhibitory protonové pumpy, mohou trvat dva až tři dny, aby zmírňovaly příznaky. Naproti tomu zinek nabízí rychlejší úlevu. Úleva však není tak dlouhá. Dokud nebudete předávkovat zinek, je méně pravděpodobné, že způsobí nežádoucí účinky jako závratě, bolesti hlavy a průjem.

Potenciální rizika

Před použitím zinkových doplňků, které jsou obvykle ve formě solí zinku, jako je síran zinečnatý, octan zinečnatý nebo glukonát zinečnatý, se obraťte na svého lékaře. Získání více než 40 miligramů zinku denně může způsobit symptomy toxicity, včetně snížené imunitní funkce, snížené vstřebávání železa a mědi, zvracení, bolesti hlavy, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, průjem a břišní křeče. Doplňky zinku mohou také interagovat s některými léky, včetně penicilaminu, diuretik a některých typů antibiotik.