Přínosy osiva squash

Pokud vždy vyhazujete semínko, které najdete ve squashu, ztrácíte řadu potenciálních výživových výhod. Squash semena mají vysoký obsah kalorií a bohatou řadu živin, včetně nenasycených tuků. Možná byste chtěli sezónní sezamové šťávy zakrýt, abyste maskovali nevýraznou chuť, takže při posuzování vaší stravy zohledněte nutriční obsah topin.

Jedno-unce porce pražených semen squash – asi 85 semen – poskytuje 126 kalorií, což zahrnuje více než 6 procent denního příjmu 2 000 kalorií. Kalorická hustota semen skořápky je prospěšná, pokud se snažíte získat váhu, protože potřebujete více kalorií, než vyčerpáte denně, abyste získali váhu. To může být obtížné, pokud si vyberete potraviny s vysokým objemem a nízkou produkcí kalorií, takže v tomto případě jsou dobrou volbou kalorie-husté potraviny, jako jsou squash.

Squash semena jsou s vysokým obsahem tuku, protože každé 1-unce porce obsahuje 5,5 gramů tuku. Tento tuk je však nenasycený a může být prospěšný i při kaloriích. Národní instituty zdraví vysvětlují, že zvýšení příjmu nenasycených tuků a bílkovin na úkor sacharidů může pomoci snížit riziko srdečních onemocnění.

Squash semena obsahují sacharidy s 15 gramů při podávání 1 oz. Ačkoli uhlohydráty poskytují tělu energii, omezuje příjem sacharidů může pomoci při hubnutí. Z přehledu výzkumných studií zveřejněných v únoru 2006 v “Archivu interního lékařství” bylo zjištěno, že nízkokarbohydrátové výživy produkují rychlejší ztrátu hmotnosti než diety vyšší v sacharidů.

Squash semena jsou bohatá na bílkoviny a poskytují 5,2 gramů při každé dávce 1 oz. Vaše tělo používá bílkoviny na podporu růstu a vývoje tkání vašeho těla, takže MedlinePlus navrhuje konzumovat denně 50 až 65 gramů bílkovin. Jedna porce squashových semen obsahuje 10 procent z této částky.

Kalorie

Dietní tuk

Obsah sacharidů

Obsah bílkovin