Musím rozmražené krabové nohy předtím, než je parním?

Čerstvé kraby a ostatní měkkýši patří mezi nejchudší ze všech potravin. Zemřou rychle, jakmile opustí vodu, a jakmile zemřou, zkazí se stejně rychle. Z tohoto důvodu se krabovité druhy často vaří a hluboce zmrazují na velkých plavkách okamžitě po úlovku, a to v zájmu čerstvosti. Po zmrznutí mohou být krabové drápy nebo nohy dopravovány po celém světě s minimální ztrátou kvality. Mohou se rozmrazit nebo znovu zahřát ze zmrzliny.

Mražené krabové nohy

Zmrazené krabí nohy jsou téměř vždy předvařené. To je částečně na zachování nejčerstvější chuti a částečně i proto, že se surové krabice rozkládají velmi rychle po rozmrazení. Důležitá věc, kterou si pamatujete při přípravě zmrzlých krabích nohou, je, že jsou již vařené, a pokud se zahřívá příliš dlouho, bude suché a gumové.

Topení ze zmrzlé

Existuje několik způsobů, jak účinně ohřát mražené krabové nohy. Někteří lidé jednoduše položí krabí nohy do hrnce slané, vařící vody a vaří je pět nebo šest minut. Jiní dávají přednost tomu, aby pánev krabí nohy a vaří je přes vroucí vodu namísto toho. Krabí nohy mohou být pečeny po dobu 10 minut v předehřáté troubě při 350 stupních Fahrenheita, v misce nebo pánvi s 1/4 palce horké vody v ní. Mohou být dokonce grilované na grilu.

Rozmrazování krabových nohou

Samozřejmě existují chvíle, kdy je rozmražené krabové maso vhodnější. Chcete-li rozmrazit krabí nohy, nechte je v chladničce po dobu nejméně 12 hodin nebo do rozmrazení. Jedná se o nejbezpečnější způsob, protože krab zůstává po celou dobu rozmrazování na bezpečné teplotě. V opačném případě mrazené nohy rozmrží tím, že nad nimi přejíždí studenou vodou v dřezu nebo velké misce. To bude trvat jednu až dvě hodiny, v závislosti na velikosti nohy. Pokud nejste proti časovému omezení, použijte mikrovlnnou troubu k rozmrazování krabích nohou v malých porcích.

Porce

S krabovými nohama je jejich sladká a jemná chuť nejlépe podávána jednoduchými přípravky. Jeden z nejjednodušších a jeden z nejlepších je sloužit teplým krabím nohám s klínami z citronu a malými ramekiny vyčištěného másla. Krab dobře jede s rýží, těstovinami a asijskými nudlemi. Rozmícháme do bílé omáčky na fettuccine nebo misku čistého asijského vývaru s nudlemi. Krab je také dokonale vhodný pro balení v rýžovém papíru se zeleninou a nudlemi, aby se rohlíky salátu.