Kojení a dietní sody

Ve většině případů by občasné dietní sódy během měsíců kojení nemělo způsobovat problémy pro vás nebo vaše dítě. Měli byste však omezit příjem jednoho nebo dvou na týden a pokusit se je vypít okamžitě poté, co jste krmili své dítě, abyste nepodávali kofeinu a chemikálie vašemu dítěti. Pokud vaše dítě je rozrušitelné při krmení poté, co jste měli dietní sódu, možná budete chtít odstranit sódu.

Dietní sóda a přírůstek hmotnosti

“Yale Journal of Biology and Medicine” zjistil, že většina dietních sójových a jiných dietních produktů obsahuje nízkokalorické sladidla sukralózu, acesulfam draselný nebo aspartam. Bohužel, nízké množství kalorií neznamená, že tyto nápoje neovlivňují vás – překvapivě, dietní sody pijáci stále získávají značné množství tělesného tuku. Předpokládá se, že pitná dieta sody nedokončí “odměnu” stravovacího modelu: dostanete sladkost bez kalorií, takže váš mozek se cítí podveden a povede vás hledat další uspokojující občerstvení. Pokud se pokoušíte zvládnout váhu po porodu, bylo by rozumné vyhnout se dietním sódám.

Dietní sóda a deprese

Americká akademie neurologie uvolnila výzkum v roce 2013, kdy zjistila, že konzumace sodové stravy je spojena s nárůstem vývoje deprese o 30%. Pokud jste měli tendenci k depresi před těhotenstvím nebo jestliže trpíte postnatální depresí, možná se budete chtít vyhnout konzumaci dietních sodů. Přestože tento efekt nemusí být hluboký, neexistuje žádný důvod k zhoršení tohoto problému a současně zvládnutí požadavků na kojení a péči o vaše dítě.

Dietní sóda a cukrovka

Studie provedená Americkou asociací diabetes zjistila, že denní konzumace dietní sody je silně spojena s vývojem metabolického syndromu a diabetu druhého typu. Ve skutečnosti se vaše riziko zvyšuje o 36 procent a 76 procent, pokud pijete dietní sóda každý den. Pokud jste v minulosti měli metabolické problémy, měli gestační diabetes nebo měli rodinnou anamnézu diabetes typu 2, měli byste omezit příjem stravy sodou během kojení. Vaše tělo musí být co nejvíce zdravé, aby vaše dítě udrželo vysoce kvalitní mléko.

Co pít místo toho

Pokud máte pocit, že vaše tělo se bude vyrovnávat s příležitostnou dietní sódu během kojení, nechte se o to jednou. Jinak se zaměřte na pití velkého množství vody, čerstvé nebo obohacené ovocné šťávy, čaj, mírné množství kávy nebo mléko. Snažte se vyhnout tomu, abyste do čaje a kávy přidali hodně cukru a vyberte nesladené šťávy. Poraďte s sebou, když kojíte, abyste se vyhnuli žízeň nebo dehydrataci.