Roste černý pepř krevní tlak?

Vysoký krevní tlak může být vážným onemocněním, které postihuje až čtvrtinu světové populace, ale je extrémně léčitelné pomocí léků, diet a změn životního stylu. Chronické zvýšení krevního tlaku je rizikovým faktorem mnoha nemocí a může vést ke snížení průměrné délky života. Složení v černém pepři, běžná složka mnoha kuchyní, může mít drastický vliv na krevní tlak. Před použitím tohoto nebo jiného léčebného prostředku k léčbě vysokého krevního tlaku nejprve poraďte se s lékařem.

Vysoký krevní tlak

Hypertenze nebo vysoký krevní tlak je vyšší než normální systolický nebo diastolický tlak v krevních cévách v důsledku mnoha příčin. Podle časopisu “Lancet” má přibližně jedna miliarda lidí po celém světě hypertenzi. Očekává se, že toto číslo se do roku 2025 zvýší na 1,6 miliardy lidí. Kromě toho v časopise Hypertension uvádí, že téměř jedna čtvrtina dospělé populace ve Spojených státech přijímá léky na léčbu hypertenze a toto číslo se neustále zvyšuje.

Příčiny vysokého krevního tlaku

Vysoký krevní tlak je velmi častý problém, který může být buď chronický, nebo dočasný v závislosti na základním případu. Esenciální hypertenze je nejčastějším typem a vyznačuje se zvýšeným krevním tlakem neznámého mechanismu, který je způsoben základními příčinami jako je obezita, kouření, sedavý životní styl, alkoholismus, cukrovka a stárnutí. Sekundární hypertenze je, když zvýšení je způsobeno určitou přechodnou příčinou, jako je změna hladin hormonů, těhotenství nebo jiné poruchy.

Účinky černého pepře

Omezení příjmu sodíku ve stravě je zásadní pro snížení krevního tlaku u lidí s hypertenzí, ale černý pepř může mít opačný účinek. Piperin je látka v černém pepři, která jí dodává své teplo a bylo provedeno mnoho studií o úloze této sloučeniny při snižování krevního tlaku. “Journal of Cardiovascular Pharmacology” uvádí, že piperin může snížit krevní tlak u normálních zvířat. Piperin navíc snižuje krevní tlak v experimentálním modelu hypertenze u potkanů ​​podle “Bratislava Medical Journal”.

Jiné způsoby snížení vysokého krevního tlaku

Kromě antihypertenzivních léků existuje mnoho způsobů, jak kontrolovat vysoký krevní tlak přirozeným způsobem a modifikací životního stylu. Cvičení, úbytek hmotnosti a jíst zdravou výživu mohou přispět ke snížení krevního tlaku u hypertenzních pacientů. Snížení stresu pomocí relaxačních technik a meditace byly také navrženy některými pro zmírnění tohoto problému. Nicméně tato doporučená léčba nemusí mít dostatečné účinky ke snížení krevního tlaku a může být nutné léky.