Můžete jíst saláty nebo zelené žlučové kameny?

Žlučové kameny ovlivňují přibližně 10 procent populace, podle Johns Hopkins Medicine. Většina lidí s žlučovými kameny ani neví, že je mají, protože nezpůsobují žádné problémy. Ze salátů a zelených můžete jíst žlučovými kameny. Pokud máte problémy s žlučníkem kvůli žlučovým kamenům, možná budete muset být opatrní při výběru šalátového dresingu.

Žlučové kameny

Žlučové kameny jsou oblázkové látky, které se někdy tvoří ve vašem žlučníku. Váš žlučník je orgán, který sedí pod vašimi játry a shromažďuje, koncentruje a ukládá žluči, látku, která vám pomáhá trávit tuky. Žlučové kameny se tvoří, když kapalina žlučí. Žluč je složen z cholesterolu, bilirubinu, žlučových solí, tuku a bílkovin. Pokud vaše žluč obsahuje velké množství cholesterolu, bilirubinu nebo žlučových solí, vaše žluč je více pravděpodobné, že ztvrdne a vytvoří žlučové kameny. Žlučové kameny se liší velikostí, od velikosti zrna písku až po golfovou kouli.

Riziko žlučového kamene

Lékaři neví, proč se tvoří žlučové kameny. Předpokládalo se, že to může být proto, že váš žlučník není úplně vyprázdněn nebo vyprázdněn dostatečně často. Některé stavy onemocnění také zvyšují vaše riziko, jako je jaterní onemocnění a srpkovitá anémie. Ženy mají tendenci k žlučovým kamenům častěji než muži. Vysoké množství estrogenu během těhotenství nebo hormonální substituční terapie zvyšuje koncentraci cholesterolu v žluči. Přenášení příliš velké hmotnosti a konzumace stravy s vysokým obsahem tuku a cholesterolu a nízkým obsahem vlákniny také zvyšuje riziko žlučového kamene. Ztráta hmotnosti příliš rychle zvyšuje vaše riziko. Rodinná historie také zvyšuje vaše riziko.

Zelení a žlučové kameny

Dieta nemůže zabránit tvorbě žlučových kamenů, tvrdí autor knihy “Krause’s Food, Nutrition and Diet Therapy”. Pokud však dieta s vysokým obsahem tuků zvyšuje riziko vzniku žlučových kamenů, můžete snížit riziko tím, že omezíte příjem tuku a zahrnout další potraviny bohaté na vlákniny. Šalát a zelenina mají nízký obsah tuku a vlákninu. Salát a zelené jsou také nízkoenergetické husté potraviny, což znamená, že mají nízkokalorický obsah ve srovnání s jejich podávanou velikostí, což může pomoci při regulaci kalorií při řízení hmotnosti.

Nízkotučná strava

Zatímco nemusíte sledovat zvláštní stravu, pokud máte žlučové kameny, jestliže vaše žlučové kameny způsobují problémy, jako je zánět žlučníku, může vám lékař doporučit, abyste dodržovali dietu s nízkým obsahem tuku. Omezení příjmu tuku snižuje kontrakce žlučníku, což pomáhá při regulaci bolesti. Příjem tuků může být omezen na 40 až 45 gramů denně. Vyhněte se vypráženému jídlu a přidávejte tuky, včetně salátů s vysokým obsahem tuku, na vaši šalát, abyste omezili Váš celkový příjem tuku.