Způsobuje proteinový chvění interakci s warfarinem?

Pokud trpíte onemocněním srdce nebo máte krevní sraženinu, může Vám lékař předepsat warfarin. Warfarin je ředidlo krve, jehož účelem je zabránit tvorbě nebo rozšiřování krevních sraženin v cévách. Správné dávkování je důležité, protože příliš málo nemusí zabránit srážení, zatímco příliš mnoho může vést k nebezpečnému krvácení. Drcení bílkovinných koktejlů může přispět k dietě s vysokým obsahem bílkovin, u něhož bylo v některých případech zjištěno, že negativně interaguje s warfarinem. Kromě toho se vyhněte bílkovinným třásnkám, které obsahují přidaný vitamín K. Tento vitamin je nezbytný pro srážení krve a může interferovat s warfarinem.

Účinky stravy s vysokým obsahem bílkovin na warfarin

Dieta s vysokým obsahem bílkovin může interagovat s warfarinem, studie z roku 2008 publikovaná v “Farmakoterapii”. K tomu dochází, protože nadměrné množství bílkovin může stimulovat, jak rychle tělo vylučuje warfarin z krve, takže potřebujete vyšší dávky, abyste získali stejný účinek proti srážení. Jakmile se však vaše dieta normalizuje, dávka může být příliš vysoká.

Množství práškového prášku

Práškové bílkoviny jsou doplňky stravy, které obsahují koncentrované dávky bílkovin a živin. Ačkoli pít proteinový chvění příležitostně nezvýší nadbytečně hladinu bílkovin a spotřebovává jej jednou nebo vícekrát denně, může celkový příjem bílkovin zvýšit nad limit. Konzumace 1/4 lžíce nebo 30 gramů porcí prášku konopných proteinů poskytuje 15 gramů bílkovin, což je 30 procent denního doporučeného příjmu bílkovin.