Základní fotbalová pravidla pro děti

Fotbal je zábavný sport pro všechny roční období a populární americkou zábavu. Můžete si zahrát plnohodnotný fotbal s potápěním a blokováním nebo hrát dvěma ručičkovými dotykovými pravidly se vlajkami v pasu. Pravidla hry se pro různé varianty mírně změnily, ale cíl zůstává stejný – pokuste se získat body, když je váš tým v přestupku, a pokuste se zastavit soupeře z bodování, když jste na obranu. Tým s nejvíce body vyhrává.

Jaký to má smysl?

Ve vlajkovém fotbalu je pole rozděleno na čtyři nebo pět zón 20 metrů. V plnohodnotném fotbalu jsou pásma zóny udržována v přírůstcích 10-yardů. Protiprávce má čtyři pokusy předat linku “první dolů”, která je 10 yardů, nebo musí obrátit míč k druhému družstvu na pády nebo puntí. Kicking míče přes branky dává vašemu týmu tři body, které se nazývají terč pole. Šestibodové přistání je uděleno týmu, který může překonat koncovou zónu na opačném konci pole. Bod po přistání je přidán kicker kopnutím míče přes branky, nebo váš tým může rozhodnout se spustit hru pro dva body po přistání.

Hrajte podle pravidel

Defenzivní hráči mohou použít zápas, aby přinutili soupeře dolů k zemi. Nemůžete použít pěstí ani nepokojit hráče, jakmile rozhodčí ukončí hru. Útoční hráči mohou blokovat obránce, ale nemohou držet nebo zasáhnout hráče pod kolena. Ve vlajce fotbalu nemáte povoleno vůbec bojovat s jiným hráčem. Jakmile je vlajka hráče odstraněna, považují se za hru a hra končí.

Zohlednění zařízení

Pro fotbal s plným kontaktem je vyžadováno bezpečnostní vybavení. Fotbalisté musí nosit přilbu s maskou, stejně jako podložky přes ramena, hrudník a střední část, boky, stehna a kolena. Ve vlajce fotbalu je na poli méně kontaktů, takže helmy a ramenní chrániče nejsou povoleny. Místo toho každý hráč nosí dvě pestře zbarvené vlajky.