Výhody a nevýhody zeleného čaje

Zelený čaj je jedním ze tří druhů čaje, které jsou známé svým přínosem pro zdraví. Z historického hlediska byl zelený čaj velmi populární ve východních zemích, jako je Japonsko, Thajsko a Indie. Zelený čaj může nabízet mnoho výhod, například řadu zdravotních přínosů, ale také má nevýhody. Zelený čaj je kontraindikován pro některé zdravotní stavy. Pokud máte pochybnosti, poraďte se s lékařem nebo poskytovatelem zdravotní péče o doporučení před konzumací zeleného čaje.

Podle Harvard Medical School je Health Watch, zelený čaj obsahuje antioxidanty, které pomáhají snižovat špatný cholesterol a zvyšují dobrý cholesterol. Může také podporovat arteriální zdraví. Zelený čaj je také přínosný pro krevní tlak tím, že snižuje riziko vzniku hypertenze.

Lékařské centrum University of Maryland konstatuje, že zelený čaj byl studován ve vztahu k různým druhům rakoviny. Rakovina močového měchýře, rakovina prsu, rakovina vaječníků a rakovina jícnu se u osob, které pijí zelený čaj, objevují v nižších dávkách. Nápoj může také zvýšit míru přežití u některých typů rakoviny, jako je rakovina močového měchýře. Polyfenoly, silné antioxidanty obsažené v zeleném čaji, jsou považovány za odpovědné za snížení rakoviny a míru přežití.

Zelený čaj obsahuje kofein, který může být nevhodný pro osoby se srdečním stavem, včetně hypertenze. Měli byste také svému lékaři promluvit před tím, než začnete užívat zelený čaj, pokud máte poruchy týkající se centrálního nervového systému nebo úzkostné poruchy. Kofein může tyto stavy zhoršovat nebo může ovlivňovat léky určené k jejich kontrole. Těhotenství také vyžaduje, aby byl příjem kofeinu omezen, takže pokud jste těhotná, poraďte se s porodní asistentkou nebo porodní asistentkou ohledně bezpečnosti konzumace zeleného čaje.

Zelený čaj může mít vliv na jiné zdravotní stavy, což způsobuje nárůst symptomů nebo progresi onemocnění u některých jedinců. Ti s anémií by měli být opatrní, protože zelený čaj může zhoršit. Pokud máte glaukom, zelený čaj může zvýšit tlak uvnitř očí, což může mít vliv až po 90 minutách po požití. MedlinePlus také poznamenává, že zelený čaj může zakázat absorbci vápníku do kostí, což může vést k osteoporóze.

Snížené riziko onemocnění srdce

Snížení rakoviny

Kofein

Další nevýhody