Strava pro zdravou, krásnou, zářivou, jasnou a zářící pleť

Zdravá pleť vychází zevnitř a jíst výživnou stravu vám pomůže dosáhnout zářivé záře. Některé živiny pomáhají pokožce zůstat čisté a zachovat její pružnost, poskytující ochranu proti škodlivým prvkům v životním prostředí a nabízející výhody proti stárnutí. Pokud nedostanete z výživy dostatek živin podporujících živin, vitamínové doplňky vám mohou pomoci získat krásnější pokožku. Pokud máte nějaké zdravotní stavy nebo chcete dosáhnout dramatičtějších výsledků, navštivte svého dermatologa pro více možností.

Vitamin A

Vitamín A pomáhá pokožce zůstat navlhčenou a pružnou a také nabízí ochranu před slunečními paprsky. Expozice slunce vypouští vitamín A z kůže, podle zdravotnického centra Univerzity Marylandu. Nedostatek vitamínu A způsobuje suchost kůže a může vést k většímu poškození slunce pokožce jemnými liniemi nebo vráskami. Můžete získat více vitaminu A ve své stravě tím, že jíte potraviny, jako jsou mrkev, špenát, játra, kale, meloun, meruňky, papája a mango, nebo užíváním doplňků vitaminu A. Národní instituty zdraví doporučují mužům, aby denně konzumovaly 900 mikrogramů – nebo 3 000 IU – vitaminu A a ženy konzumovaly 700 mikrogramů – nebo 2,310 IU denně.

Vitamin E

Vitamin E je antioxidant, což znamená, že pomáhá tělu bojovat proti škodlivým prvkům v prostředí, které způsobují, že vaše kůže stárne. Volné radikály, jako je znečištění, kouř a sluneční paprsky, vybírají mýdlo na pokožce, vyvolávají vrásky, ztrácejí elasticitu a věkové skvrny. Vitamin E pomáhá předcházet některým účinkům volných radikálů na pokožku. Různé rostlinné oleje obsahují vitamín E, včetně slunečnicového oleje, oleje z pšeničných klíčků a kukuřičného oleje. Mandle, slunečnicová semena, lískové ořechy, arašídy, špenát a brokolice nabízejí také vitamín E nebo doplněk vitamínu E. Národní instituty zdraví doporučují dospělým konzumovat 15 miligramů vitaminu E denně.

Vitamín C

Vitamin C je také antioxidant, který pomáhá pokožce bojovat proti účinkům stárnutí. Vitamin C poskytuje ochranu před slunečním paprskem a může podporovat produkci kolagenu podle zdravotnického centra Univerzity Marylandu. Kolagen pomáhá pokožce zůstat vláčnou a mladistvě vypadající. Vitamin C také posiluje váš imunitní systém a nabízí protizánětlivé vlastnosti, snižuje otoky a infekce pokožky. Lékařský institut doporučuje ženám konzumovat 60 miligramů vitaminu C denně a muži konzumují 75 miligramů denně.

Minerály

Některé minerály mohou pomoci pokožce zůstat zdravá a zářící. Selen nabízí antioxidační přínos, podle National Institutes of Health. Selén může pomoci předcházet vráskám a jemným liniím ze slunce a ekologickým rizikům. NIH doporučuje konzumovat 55 mikrogramů selenu denně. Selen můžete pocházet z tuňáků, hovězího masa, tresky, kuře, vajec, para ořechů, krůty nebo doplňků. Měď je dalším minerálem zvyšujícím pokožku, protože pomáhá pokožce vyvinout elastin, pružná vlákna, která zjemňují pokožku. Měď se vyskytuje u ústřic, měkkýšů, celozrnných, fazolových, ořechových a bramborových. IOM doporučuje konzumovat 700 mikrogramů denně mědi.