Nápady na snídani pro někoho s gestačním diabetem

Pokud jste těhotná nebo doufáte, že otěhotníte, můžete se obávat možných komplikací – gestačního diabetu. Tento dočasný stav se rozvíjí, když se tělo ženy stane odolným vůči inzulínu produkovanému pankreasem, což způsobí, že její hladina cukru v krvi stoupne nad zdravé hladiny. Ovlivňuje to asi 18 procent těhotenství, podle American Diabetes Association. Změna vaší stravy může pomoci kontrolovat gestační diabetes. Věnujte pozornost snídaní – prvnímu jídlu dne – můžete začít s dobrým jídelním plánem. Zeptejte se svého lékaře nebo registrovaného dietitiana na pomoc při vývoji nejlepší stravy pro vaše těhotenství.

Výběr sacharidů

Vaše tělo rozkládá sacharidy na glukózu, takže sacharidy mají přímý vliv na hladinu cukru v krvi. Výběr správných druhů sacharidů při snídaní pomáhá zvyšovat hladinu cukru v krvi pomalu a pevně, bez hrotů, které vyžadují spoustu inzulínu. Nejlepší volba je bohatá na vlákninu, která pomáhá uhlohydrátem mít malý až mírný účinek na hladinu cukru v krvi. Například snídaně, která obsahuje celozrnné obiloviny, jako jsou vločky nebo celozrnné muffiny, má tendenci pomalu zvyšovat hladinu cukru v krvi. Ovesné otruby jsou dobrou volbou díky vysokému obsahu vlákniny, který také podporuje gastrointestinální zdraví.

Přidávání mléčných výrobků

Mléčné výrobky obsahují uhlohydráty, ale přesto přispívají ke zdravé snídani, pokud jsou používány s omezenou schopností. Přidejte mléko nebo jogurt k snídani, ale zdravotní středisko v Kalifornské univerzitě doporučuje konzumovat jen 1 šálek mléčných výrobků současně, aby se cukr v krvi neustálil. Zvolte varianty s nízkým obsahem tuku, které budou řídit příjem nasycených tuků, což může přispět k vysoké hladině cholesterolu v krvi. Pokud použijete máslo, rozetřete ho nebo přechodem na nízkotučné spreje.

Výběr ovoce

Čerstvé ovoce je obecně zdravé potraviny, ale může přispět k rychlému zvýšení hladiny cukru v krvi. Při snídani si vyberte typy, které mají vysokou rozpustnost vlákniny, která během procesu trávení tvoří gel, který zpomaluje příjem glukózy do krve. Plody bohaté na rozpustnou vlákninu zahrnují banány, jablka, hrušky a bobule, jako jsou jahody a borůvky. Nakrájejte je nebo je posypete na obilovině nebo je přidejte k domácím pečeným muffinům a chlebům. Vyvarujte se ovocných šťáv, protože nemají vlákninu a jsou poměrně vysoké v jednoduchém cukru, což zvyšuje hladinu glukózy v krvi.

Přidání bílkovin a zeleniny

Žena s gestačním diabetem by měla jíst dvě až tři dávky bílkovin denně, doporučuje Americkou asociaci diabetiků. Když vejce na snídani pomáhá splnit tento cíl, můžete přidat neškrobovou zeleninu, například nakrájenou papriku, cukr nebo brokolici, abyste vytvořili omeletu. Nebo můžete konzumovat luštěniny, jako je čočka, černooký hrášek nebo černé fazole, na bílkoviny při snídani. Přestože luštěniny obsahují škrob, jejich vysoká rozpustná vláknina pomáhá udržovat hladinu cukru v krvi stabilní.