Můžete zpomalovat vařené špagety s omáčkou?

Pokud vaše rodina požívá vydatnou, domácí špagetovou omáčku, může se jí zdát nemožné. Pomalý sporák může být obrovskou pomocí v této oblasti, což vám umožní napravit vše od pečení ku kuřecím pokrmům až po špagetové omáčky – a nyní můžete dokonce vařit špagety ve stejném pomalém sporáku a současně jako vaši omáčku vaří.

Špagety v pomalém sporáku

Recepty z pomalých sporáků jsou od svých raných verzí dlouhé. Dnešní kuchaři vyvinuli několik snadných způsobů, jak připravit nezpracované špagety ve stejném pomalém sporáku jako omáčka. Tím se zabrání časově náročnému kroku přivádění velkého hrnce s vodou do vaření, poté vaření těstovin. Starší recepty mohou stále volat o vaření špaget zvlášť a podávání omáčky nad horkými nudlemi, někteří také vyzývají k vaření nudle, dokud není docela hotovo, a pak je přidá do pomalého sporáku s omáčkou.

Špagetová omáčka z pomalého sporáku od nuly

Chcete-li v pomalém sporáku použít neražené špagetové nudle, připravte si podle receptů recept oblíbenou recepturu z pomerančových špaget. Během posledních 30 až 45 minut doby vaření omáčky přidáme nezpracované špagety přímo do omáčky a mírně promícháme. Pro velmi tlusté nebo masové omáčky přidávejte další 1/2 šálku na 1 šálek vody současně s přidáním nevařených špaget. Přidaná kapalina zajistí dostatek vlhkosti v omáčce, aby plně vařila špagetové nudle.

Časově úsporné recepty

Pokud váš recept s pomalými spaghetti omáčkami používá jako základnu připravenou špagetovou omáčku, budete muset rezervovat některou z jarních nebo konzervovaných omáček až později v procesu vaření. Ponechte 1/2 až 1 šálek připravené omáčky v receptu, promíchejte zbytek s ostatními omáčkami a vařte podle pokynů. Během posledních 30 až 45 minut vaření přidejte neupravené špagetové nudle spolu se zbytkem připravené špagetové omáčky na omáčku, která je již v pomalém sporáku, a jemně promíchejte.

Tipy pro vaření těstovin v pomalém sporáku

Ujistěte se, že v pomalém sporáku je dostatek tekutiny k vaření těstovin. Možná budete muset několikrát experimentovat s vaším oblíbeným receptorem, abyste zjistili, zda je třeba přidat další vodu zmíněnou v kroku 2. Pokud používáte špagetové nudle standardní velikosti, před jejich přidáním je rozdělte na 4 až 5 palcové kusy Na omáčku v pomalém sporáku. Můžete také použít jiné tvary těstovin než špagety, jako jsou malé skořápky, penne nebo rotini. Tyto tlustší pasta obvykle vyžadují 45 až 60 minut k vaření v pomalém sporáku – mírně delší než většina špagetových nudlí.