Můžete vařit krevety bez rozmrazení?

Několik druhů mořských plodů může soupeřit s krevetou jako složkou rychlého a pohodlného jídla. Vysoký obsah bílkovin a nízký obsah tuku umožňuje krevety téměř jakoukoli zdravou metodu přípravy, od páření po grilování. Stejně jako ostatní druhy měkkýšů jsou extrémně poddajné, ale pokud si zachováte kvalitní zmrzlé krevetky na ruce, můžete si vychutnat jejich sladkou chuť pokaždé, když dojde k impulsům. Obvykle se před vařením rozmrazí, ale příprava krevet přímo z mrazničky je často výhodnější.

Přímo z mrazáku

Většina krevet je individuálně rychle zmrzlá, nebo IQF, což znamená, že můžete počítat tolik, kolik potřebujete k jídlu, a vrátit zbytek do mrazáku. Mnoho z nich je opatřeno tenkou glazurou ledu, aby se zabránilo spálení mrazem, takže budete potřebovat rychlé opláchnutí pod studenou tekoucí vodou, než je budete používat. Vykrvené nebo “zipperback” krevety, se skořápkou, ale již odstraněná žíla, jsou vhodnou volbou pro vaření z zmrzlé. Vynikající mražené krevety jsou náročné, takže celá korýši s levou žílou se nejlépe roztaví před použitím.

Grilování

Grilovací krevety vyžadují velkou pozornost, protože intenzivní teplo může snadno překonat jejich jemné tělo. Vaření z zmrzliny poskytuje stupeň ochrany proti tomuto riziku, takže konečný výsledek může být lepší než u rozmražených krevet. Pláště poskytují dodatečnou ochranu proti teplu grilu a poskytují příjemnou chuť. Křoviny nakrájejte citronovou nebo limetkovou šťávou a grilujete je a mírně je posypete mořskou solí, pro lehkou a čistou chuť, která dobře funguje s rýží nebo smaženými hranolky. Jsou hotové, když je maso v nejsilnější části na pokraji přechodu z neprůhledné na bílou.

Páření nebo pytláctví

Napařování mražených krevet se rychle uvaří a trvá jen několik minut pro většinu velikostí. Pára je na víno nebo na lůžku čerstvých bylinek, naplní je mírnými doplňkovými příchutí. Pro odvážnější příchutě chuti očistěte své zmrzlé krevetky ve dvoře. Court-bouillon je voda, která byla vařená vinným octem, plátky citronu, cibulí, pepřem, sůlmi a čerstvými bylinkami, které jí dodávají silnou chuť. Když je napjatý a ochlazený, je to klasická kapalina pro rybaření mořských živočichů. Krevetky uchovávané ve dvoře jsou vynikající, když jsou podávané zima, jako předkrmy nebo jako obloha na salátu.

Poslední minutový impuls

Krevety lze přidávat k mnoha jídlům na poslední chvíli, rychlé vaření ve vývaru nebo omáčce. Během rozmrazení vyčerpají nějakou vlhkost, ale to přidá chuť k okolnímu jídlu. V posledních 6 až 8 minutách vaření míchat rýžoviště malého až středního stupně nebo je rozptýlit na vrchol pilafu, jakmile se většina vody absorbuje. Krevety jsou také doma ve většině těstovinových omáček nebo mořských plodů. Oloupané krevety jsou obvykle nejlepší volbou pro přidání přímo do nádobí, ačkoli skořápkové krevety jsou vhodné pro pokrmy jako je cioppino, které vyžadují určitý stupeň stravování prsty.