Můžete převést závodní kolo na komfortní kolo?

Hledání pohodlí při delších jízdách může být výzvou, zejména pokud používáte závodní kolo. Tyto motocykly jsou navrženy tak, aby maximalizovaly efektivitu, ale mohou to být za cenu pohodlí pro méně zkušené jezdce, protože agresivní jezdecká pozice je na vašem těle méně než jemná. Nemůžete skutečně převést závodní kolo na komfortní kolo kvůli geometrii rámu, ale můžete udělat kroky, aby vaše závodní kolo bylo mnohem pohodlnější.

Unavený z nepohodlí

Prvním krokem, který můžete podniknout, je zvýšit pohodlí vašeho silničního kola a vyměnit některé širší pneumatiky. Většina silničních kol používá 700 cm kola s šířkou 23 mm, ale moderní silniční kola mohou často obsahovat mnohem větší pneumatiky až 32 mm. Tyto širší pneumatiky se budou více deformovat, aby se vyrovnaly nárazům a vibracím vozovky, čímž se sníží náraz na vaše zadní a ruce a zpříjemní se delší jízdy.

Nastavení lišty

Změna polohy a stylu řídítek vám pomůže vyhnout se potrestání, které je společné s závodními motocykly. Stoupající stonka vám posune řídítka o několik centimetrů, což vám umožní, abyste se opírali dále a otevřete hrudník, abyste získali větší komfort jízdy. Dokonce můžete vyměnit zásuvkové lišty pro ploché nebo řidítko ve stylu knírek a některé nové posunovače. Tato přestavba se musí provést v obchodě s motocykly, ale uvolněnější jízdní pozice plochých řidítek sníží vaše jízdní zatížení a zajistí snadnější ovládání motocyklu.

Vyměňte si sedadlo

Tradiční sedátko pro jízdní kola má extrémně pevné polstrování a úzký tvar, které poskytuje dobrou platformu pro agresivní jízdu. Nicméně tyto sedadla jsou pro neformální jezdce sotva komfortní. Vyměňte své závodní sedadlo za pohodlnější sedlo navržené pro pohodlné kolo, s větším polstrováním a širší základnou. Toto sedlo vám umožní sedět v sedadle, abyste snížili namáhání dolní části zad a krku, aniž byste riskovali bolesti nebo necitlivost v pánevní oblasti.

Jaro ve svém kroku

Závěsná sedačková sedačka je skvělým doplňkem k vašemu silničním kole pro velké pohodlí. Tyto sedlovky jsou stlačeny tak, aby při delších jízdách pohlcovaly vibrace a otřesy, takže vaše kolo je mnohem pružnější než hrubá dlažba. Závěsná sedlovka může použít pružinu nebo hydraulické čerpadlo ke stlačování pod zatížením, ale některé jsou také opatřeny blokem polymerů s vysokou pevností, který se deformuje, aby absorboval nárazy. Ujistěte se, že jste vyčistili sedací trubku před instalací nového sedla, aby nedošlo ke korozi.