Můžete pečeme na spodním roštu trouby, pokud se vrčíte nahoře?

Pokud máte v plánu vařit jídlo, které obsahuje několik pokrmů, můžete se zajímat, jestli se můžete vyvarovat a pečeme ve stejné troubě, abyste šetřili čas. Problém s touto metodou spočívá v tom, že když pečujete, ohříváte troubu na velmi vysokou teplotu, mnohem vyšší, než při pečení. Pečení a pečení současně nebude vařit vaše jídlo na požadovanou texturu a chuť, protože obě metody se spoléhají na takové různé teploty.

Broiling

Broiling využívá teplo z horního ohřívacího prvku v troubě pro rychlé vaření a hnědé pokrmy. Teploty ve vaší troubě při broušení mohou dosáhnout 500 stupňů Fahrenheita nebo tepleji. Ne všechny potraviny jsou vhodné pro broušení, protože mohou vařit příliš rychle na vnější straně, zatímco vnitřek zůstane nedostatečně vařený. Harold McGee uvádí ve své knize “Klíče k dobrému vaření: průvodce k tomu, co dělá to nejlepší z jídel a receptů”, že pečivo funguje nejlépe pro tlusté kusy masa nebo ryb, stejně jako plochá zelenina, jako je chřest. Použijte svůj brojler, aby se také zbarvil vrchol předvařených dezertů, jako je krém brulee, a pečivo, jako je bramborový gratin.

Pečení

Když pečujete potraviny, použijete nižší teplotu trouby, než používáte při vypékání misky. Pečení umožňuje rovnoměrně vařit pečivo, bochník chleba, kus masa nebo dezert z vnitřku i zvenčí, ale to trvá déle než broušení. Pečení receptury zajišťuje, že exteriér nádobí vaří stejným tempem jako uvnitř jídla. Teploty pečení se pohybují od 325 do 425 stupňů Fahrenheita.

Problémy

Primárním problémem při pečení a pečení současně je, že vysoké teploty v peci způsobí nerovnoměrné pečení. Pokud se pokoušíte upečet bochník chleba nebo koláč, teplota vaření je hodně horká na vaření jak uvnitř, tak i uvnitř ve stejnou dobu. Místo toho bude zvnějšku zbarven zlatavě hnědý, zatímco vnitřek bude stále surový. Budete mít také problém účinně vařit jídlo, pokud je trouba nastavena na teplotu pečení pro další jídlo, které připravujete.

Doporučení

Pečení a pečení současně může ušetřit několik minut v kuchyni, ale existují i ​​jiné způsoby, jak šetřit čas bez kompromisů chuti a struktury jídla. Pečte svůj dezert nebo přílohu, dokud nebude téměř hotová. Otočte troubu, aby se vařila, aby vařila vaše maso, ale ponechte téměř uvařenou misku na spodním roštu trouby na hnědé straně. Několik minut pod brojlerem neztrácí vaši misku, ale už ji nechcete nechat. Chcete-li ušetřit ještě více času, vyberte si jídlo, které vyžaduje, abyste buď pečili všechny součásti, nebo si je nechali vychutnat. To vám umožní používat stejnou teplotu pece po celou dobu vaření.