Můžete nosit obleky pro golf?

Pokud si myslíte, že jste připraveni odpalovat v kalhotách – přemýšlejte znovu. Na rozdíl od basketbalu a tenisu, golf, dokonce i na veřejném kurzu, vyžaduje, abyste věnovali pečlivou pozornost stylu a etiketě šaty. Můžete se vyhnout nepříjemnosti na zelené tím, že víte, co nosit a kdy je nosit.

Košile

Ačkoli máte k dispozici řadu košil, nejvhodnější je téměř vždy golfová košile. Golfové košile jsou podobné polokošile, ale mají delší rukávy a dosahují v pasu spodní. Vždy si zastrčte košili do kalhot nebo šortků a ujistěte se, že rukávy dosahují přibližně tři čtvrtiny cesty k vašemu lokte. V chladných dnech spárujte svetr posádky krku s knoflíkem na sportovní košili. A naopak, můžete v teplých dnech nosit lehké knoflíky. Při výběru košile mějte na paměti, že Golf Digest radí, že “většina golfových klubů očekává, že budete nosit košili, která má límec. Nebezpečí jinak. ”

Šortky

Letní odpoledne na golfovém hřišti se mohou dostat příliš horko a šortky se mohou stát rozumnější alternativou k kalhotám – ale opatrně jeďte. Ačkoli šortky jsou obvykle přijatelné oblečení, ne všechny šortky jsou vhodné. Vyhněte se džínovým cut-offs, atletické šortky a šortky. Lem kraťasy by měl dosáhnout těsně nad kolenou a měl by se nosit s opaskem a košile zastrčená dovnitř.

Kalhoty

Skoro se nemůžeš pokazit s kalhotami při golfu – skoro. Ať už jsou vyrobeny z plátna, bavlny nebo vlny, jsou vhodné všechny styly, jako jsou příležitostné kalhoty, khaki a chinos. Džíny by měly být vyloučeny za každou cenu. Stejně tak golfové hřiště není místo pro formální kalhoty. Přibližujte se k obyčejným, plochým khakisům, pokud si nejste jisti, které kalhoty a vzory jsou vhodné pro golf. Ujistěte se, že lem kalhot se dotýká horní části golfové boty a že vám dovolují volný pohyb, nechcete, aby váš oděv ovlivnil vaši schopnost hrát hru.

Klimatické oblečení

Stejně jako u jiných outdoorových sportů je třeba před výběrem golfového vybavení vzít v úvahu místní sezónní klima. Chladné dny mohou vyžadovat vlněné kalhoty a svetr. Expert na etiketu Peter Post navrhuje, aby jste byli “připraveni s vestou nebo sakem z vlny, větru a / nebo fleece, stejně jako jakékoliv jiné oblečení za studena, které osobně upřednostňujete.” Pro deštivé počasí využijte moderní vodě odolné oblečení. Je však nutné, aby vaše voděodolné oblečení odpovídalo vašemu tělu, takže neohrozí váš pohyb.