Může dokázat, že sodík zvyšuje krevní tlak?

Vysoký krevní tlak postihuje přibližně jeden ze tří dospělých ve Spojených státech, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Vysoký krevní tlak zvyšuje riziko srdečního a ledvinového onemocnění. Sodík ve stravě zvyšuje krevní tlak. Nicméně, užívání změkčovače stolice docusát sodný nezvyšuje krevní tlak.

Vysoký krevní tlak

Krevní tlak měří sílu krve na vaší arteriální stěně. Obsahuje dvě měření, tlak, při kterém vaše srdce bít – systolický tlak – a tlak, kdy vaše srdce nenaráží – diastolický tlak. Vysoký krevní tlak je, když síla krve je tak vysoká, že oslabuje nádoby, zvyšuje riziko mrtvice nebo srdečního záchvatu. Vysoký krevní tlak je, když váš systolický tlak je 140 mm Hg nebo vyšší a váš diastolický tlak je 90 mm Hg nebo vyšší.

Sodík a krevní tlak

Sodík je minerál, který pomáhá udržovat rovnováhu tekutin v těle. Když však spotřebujete příliš mnoho sodíku, způsobí, že vaše tělo zadrží tekutiny, což zase zvyšuje objem krve. Toto zvýšení objemu krve zvyšuje tlak na stěnách tepny a zvyšuje krevní tlak. Omezení denního příjmu sodíku může snížit váš krevní tlak. Pokud již máte vysoký krevní tlak nebo jste ve věku nad 51 let, měli byste omezit příjem sodíku na méně než 1500 miligramů denně. Každý jiný by měl omezit příjem sodíku na méně než 2300 miligramů denně.

Docusate Sodium

Sodná sůl Docusate, také známá jako kolagia, je změkčovadlo stolice. Používá se ke krátkodobé úlevě od zácpy nebo ke zmírnění funkce střev u lidí, kteří potřebují omezit množství deformace během defekace. To je také používáno k pomoci evakuovat dvojtečku před operací a pomáhá předcházet tvrdé a suché stolice. Sodus Docusate se nedoporučuje jako léčba fekálního nárazu, ani by se neměl užívat déle než jeden týden.

Dokusovat sodík a krevní tlak

Zatímco chemicky dokázá sodík obsahuje minerál, o kterém je známo, že zvyšuje krevní tlak, nezpůsobuje zvýšení krevního tlaku, uvádí se na internetových stránkách Drugs.com. Měli byste však poradit se svým lékařem nebo lékařem, pokud máte obavy z užívání léků. Je také důležité poznamenat, že palpitace srdce je nežádoucím účinkem souvisejícím s užíváním sodného docusátu, stejně jako závratě, mdloby, bolesti břicha, nadměrné eliminaci střev a slabost.