Klouby na kůži na ramenou

Zdravá kůže je většinou hladká ve většině těla. Kůže je však stále bombardována jak vnějším prostředím, tak vnitřními funkcemi vašeho těla. Jako taková není neobvyklé, že se hrudky a hrbolky rozvíjejí na ramenou buď přímo na povrch, jako v případě krtků nebo akné puchýřů nebo pod povrchem kůže, například s cysty.

Příčiny infekce

Velká část poranění, která se může vyvinout na rameni, souvisí s infekcí bakterií nebo virů. Například akné pustuly nebo cysty se mohou často vyvíjet na ramenou, protože folikuly jsou infikovány bakterií akné Acenibacterium. Kvůli infekci bakterií Staphylococcus aureus se na kůži mohou vyvinout svaly. Ve vzácných případech se na kůži mohou objevit rány způsobené viry, jako jsou spalničky nebo neštovice.

Další příčiny

Klouby se mohou také vyvíjet z mnoha dalších příčin. Například, náraz na rameno může být jednoduchý krtek, který se vyvíjí kvůli změnám melanocytů v kůži nebo v ústech z reakce na dráždivý přípravek nebo alergen. Klouby se mohou také vyvinout v důsledku alergického stavu kůže, jako je kopřivka, angiodém, kontaktní dermatitida nebo ekzém. Kousnutí hmyzem může také způsobit, že na pokožce vzniknou rány v důsledku tvorby histaminu v oblasti skusu. V ojedinělých případech může být vznik nárazu na ramena spojen s vývojem rakoviny kůže, jako je melenom, zvláště pokud je náraz nepravidelně tvarovaný nebo zabarvený.

Účinky

Účinky nárazu na rameno se mohou lišit v závislosti na příčině a umístění nárazu. Například, pokud je nákaza nakažena, může to být docela bolestivé. Pokud je náraz na oblast ramene, která se setkává se švy košile nebo popruhu oděvu, může dojít k tření, což ještě více zhoršuje a dráždí náraz.

Léčba

Léčba ramenních nárazů se může značně lišit. Například hrboly související s akné cysty mohou být injektovány steroidy jako hydrokortizon pro snížení tlaku souvisejícího se zánětem. Další hrboly mohou být vyčerpány pomocí sterilizované jehly. U dráždících nárazů nebo nárazů, které mohou být rakovinné nebo předrakovinné, se lékař může rozhodnout chirurgicky odstranit náraz z kůže.

Varování

Ačkoli mnoho nárazů, které se vyvíjejí na kůži nebo pod kůží, jsou neškodné, existuje stále zřídka možnost, že mohou být nebezpečné, jako v případě silně zapálené akné, která může vytvořit těžkou tkáň jizvy, pokud ji neupraví, nebo V případě prekancerózního nebo maligního nárazu. Nepravidelné rány na rameni by měl vyšetřit váš lékař, aby byla zajištěna správná léčba a vaše bezpečnost.