Do zeleniny obsahují lepek?

Obecně platí, že zelenina neobsahuje lepek. To je dobrá zpráva pro celiaky, osoby s nesnášenlivostí lepku. Celiaci mohou jíst nejvíce čerstvou, konzervovanou nebo dokonce zmrazenou zeleninu, aniž by měli vedlejší účinky. Některá zelenina může obsahovat malé množství lepku v důsledku obalového prostředí nebo kvůli přídavným přísadám. Pokud nevíte, co obsahuje zeleninová omáčka nebo obvaz, vyvarujte se to úplně, protože může obsahovat lepek.

Lepek

Gluten je lepkavá látka, která se přirozeně vyskytuje v zrnech, především pšenici. Zatímco zrna jsou rostlinné, obecně se nepovažují za zeleninu. Když celiakie jí nějaké jídlo s lepek, tělo napadá výstelku tenkého střeva, jako by to bylo nebezpečné cizí tělo. To způsobuje příznaky zvracení a křečí při průjem a špinavé stolici. Celiaci musí sledovat svou stravu, aby se vyhnuli jídlům obsahujícím lepek. To zahrnuje potraviny balené nebo potažené v čemkoli, co obsahuje lepek.

Přísady

Některá zelenina nakupovaná v obchodě je smíchána s jinými přísadami nebo s některými přísadami. Tyto extra látky mohou zahrnovat lepek. Národní úřad pro informace o trávicích onemocněních navrhuje vyhýbat se zelenině připravené v omáčkách. Například míchaná zelenina smíchaná s chow mein omáčkou může obsahovat lepek. Tyto lepkavé omáčky často používají zahušťovadla na bázi lepku, které jim dodávají další texturu. Zelenina v konzervovaných polévkách, v zelenině nebo v zelenině, která je rozřezaná a smíchána s dresinkem, vystavuje riziko vystavení lepku.

Etikety pro potraviny

Zatímco většina čerstvé zeleniny neobsahuje lepek, vždy zkontrolujte podrobnosti balení na konzervované, sušené nebo plastově zabalené zelenině. Některé potraviny balené v prostředí, které obsahuje pšenici, mohou obsahovat prvky lepku. Na štítku byste měli informovat o všech složkách na bázi lepku. Stejně jako samotný lepek si také dávejte pozor na přísady jako škrob, stabilizátory pšenice, slad, glukózový sirup a některé druhy gumy. Tito často obsahují gluten v dávkách dostatečně silných k vyvolání příznaků u celiaků.

Úvahy

Vzhledem k tomu, že neobsahují lepek a vysokou úroveň vitamínů a minerálních látek, zelenina by měla tvořit velké procento zdravé celiakální stravy. Pamatujte si, že rostlinné produkty, jako jsou například karbanátky, zeleninové kuskusy nebo vegetariánské klobásy, mohou obsahovat lepek. Nakrájená zelenina může také obsahovat nějaký lepek. Zejména zelenina nakládaná ve sladovém octě obsahuje gluten ze sladovny. Domácí šťávy v bílém octě neobsahují lepek.