500-yard plavecké tipy

V soutěži o plavání 500-yard freestyle událost se běžně nazývá “500” nebo “500 zdarma”. Může to být vyčerpávající, skládající se z 20 délek z 25-yardového bazénu. Zaměření na několik prvků 500 vám pomůže zlepšit výkon. Vytváření vytrvalosti, sledování vašeho tvaru, zvládnutí vašeho tempa, soustředění na dýchání a zdokonalení vašeho řádu vám pomůže tento plavání úspěšně.

Vytrvalost

Vytrvalost je důležitou součástí dokončení optimálního 500-yardového freestyle plavání. Koupání 500 metrů není snadný úkol. To vyžaduje hodně z vašeho těla a potřebujete vycvičené svaly a plíce. Zatímco distanční výcvik je nezbytný pro zvýšení vytrvalosti, intervalový trénink také pomáhá zlepšit rychlost i vytrvalost. Vytvoření vytrvalosti během dlouhého tréninku plavete, zahrnují výbuchy, ve kterých vyjíždíte na určitou vzdálenost – například na jedno kolo nebo délku bazénu – než se vrátíte k normálnímu tempu. Naplánujte dva nebo tři tréninkové tréninky každý týden, stejně jako den cross-training: Běh a cyklistika jsou oba způsoby, jak můžete vytvořit vytrvalost. Zahrňte vysoké množství proteinů chudého ve vaší stravě a dobře hydratujte po celý den.

Technika

Nesprávná volná forma nezhoršuje jen váš styl. Výsledkem je neúčinnost a může dokonce způsobit zranění. Chcete-li pomoci zlepšit svůj formulář, ujistěte se, že jste vodorovný ve vodě. To zabraňuje přetahování a usnadňuje pohyb po vodě. Optimální rotace vašeho těla během freestyle plavání je 30 až 40 stupňů. Kromě toho, otáčení ramen směrem dopředu během vaší mrtvice pomůže vaše paže vstoupit do vody o šířce ramen od sebe, což je nejlepší pro vaše klouby. Když vytáhnete, vaše paže by měla následovat vaše tělo – nesmí překročit vaše tělo nebo být příliš daleko venku. Dokončete cévní mozkovou příhodu na boku. Použijte tažné rameno, abyste zajistili vstupní ruku a spustili se do vody.

Dýchání

Správné dýchání může značně pomoci vaší formě. Zaměřte se na výdech pod vodou. Držte hlavu stále mezi dech a při vydechování. Zvednutím hlavy způsobíte, že vaše nohy klesnou, vytvářejí přetahování a otáčení hlavy způsobí, že otáčíte tělo. Pokud se ocitnete otočením hlavy s tělem, zkuste se podívat na jedno místo ve spodní části bazénu. Důležité je, abyste se nadměrně neotáčeli nebo nezvedali, aby se dýchali. Místo toho zkuste využít “kapsy”. Webová stránka Swim Smooth vysvětluje: “Když se pohybujete vodou, vytváříte” vlnu luku “s hlavou a tělem, stejně jako s loďkou …. To vytváří koryto po obou stranách hlavy a těla, které jsou pod povrchem Úroveň bazénu – takže je vzduch nižší, než byste mohli očekávat, že tam bude. ” Otočte hlavu natolik, abyste našli kapsu a vdechovali.

Pace se

Vzhledem k dlouhé vzdálenosti je důležité, abyste se drželi krok sami. Pokud začnete příliš rychle, ztratíte energii před dokončením, ale začátek příliš pomalý může omezit váš čas. Pokud rytmus konkrétní písně odpovídá vašemu požadovanému tempu, duševně zpívá vám může pomoci udržet krok v průběhu plavání. Negativní rozdělení může pomoci, pokud se zaměřujete na zlepšení svého času. S negativním rozdělením jsou první a poslední 100 yardů nejrychlejší, zatímco střed vašeho plavání se věnuje tempo a zachování energie.

V 25-yardovém bazénu máte 19 otočení během 500-yard freestyle. Při práci na otočném otevírání můžete zlepšit celý svůj plavání. Začněte s bradou zastrčenými a otočte si nohy přímo pomocí abs. Zakládejte nohy na stěnu s prsty směřujícími nahoru. Zatlačte na záda a poté se otočte během svého klouzání, abyste čelili dně bazénu. Vydechněte pozdě ve vašem flipu a do klouzání. Použijte spodní rameno pro svůj první zdvih a počkejte, až se druhý zdvih nadechne.

Lepší je vaše odbočka