Značky čtyřkolek

V roce 1967 přišla americká divize společnosti Honda s nápadem na zvýšení zisku, když prodeje motocyklů během zimních měsíců klesaly. Honda vyrobila první vozidlo All Terrain v roce 1970. Mělo tři kola. Po mnoha nehodách vyvinul Suzuki v roce 1982 bezpečnější čtyřkolky ATV se čtyřmi koly.

Arctic Cat, která vyrábí řadu rekreačních vozidel, je také známá svou řadou sněžných skútrů. Arctic Cat začal nabízet ATV v roce 1996 a uplatňuje nárok na první čtyřkolku 1000cc Thundercat. Arctic Cat quad kola se prodávají po celé Severní Americe.

První, kdo nabídne ATV pro dva jezdce, se společnost BRP specializuje na motorizované rekreační vozy a motory s výkonovými motory. Tato kanadská společnost vyrábí a prodává čtyřkolky a další rekreační vozidla v celé Severní Americe, Finsku a Rakousku. Tyto stroje jsou k dispozici ve 100 zemích od více než 4 200 prodejců.

Honda, rodný otec všech čtyř kol, má dlouhou historii inovací v oblasti rekreačních vozidel. V průběhu let společnost reagovala na požadavky zákazníků na vyšší výkon, více univerzální vozidla a bezpečnostní prvky tím, že vyvinula celou řadu čtyřkolek a dalších produktů ATV.

Kawasaki se v roce 1989 připojil k čtyřkolovému průmyslu a představil svůj první model jako pohon všech kol. Společnost také nabídla první 400cc motor, který byl k dispozici v roce 1993, a dodnes vyrábí čtyřkolky a další RV.

Se sídlem v Rakousku jsou kola KTM snadno rozpoznatelné oranžovou barvou na motokrosových akcích. Společnost strávila nějaký čas v turbulencích po smrti svého manažera společnosti a několika změnách ve vlastnictví. KTM prodává úspěšné modely 450SX a 5055SX.

Tento tchajwanský výrobce kol je známý tím, že nabízí na trhu některé z nejlevnějších čtyřkolových kol. Kymco vstoupil na severoamerický trh v roce 2002 a nabízí modely pro mládež i sportovní a užitné modely.

Arctic Cat

Bombardier – BRP

Honda

Kawasaki

KTM

Kymco

Polaris je také výrobcem sněžných skútrů. V roce 1985 se Polaris stal první společností v Severní Americe, která vyráběla ATV. V roce 1987 společnost postupovala příčinou čtyřčlenných jezdců nabídnutím zdokonaleného brzdového systému a automatického pohonu čtyř kol, spíše než manuálního. V roce 2001 představil Polaris největší motor na čtyřkolce v té době s řadou sportovců 683cc.

V roce 1983 zvýšila Suzuki bezpečnost ATV zavedením první čtyřkolky. Stroj také nabídl počítadlo kilometrů a pět dopředných rychlostí plus zpátečku. Kromě marketingu do sportovního světa nabízí Suzuki také produkty pro farmáře a pracovníky.

Yamaha vstoupila na trh s ATV v roce 1975. V roce 1984 začala společnost Yamaha nabízet ATV s čtyřkolky a současně Honda. Do roku 1985 společnost představila první 5-ventilový motor na válce a v roce 2004 vyvrcholila režim Rhino Side X. Stejně jako Polaris je tento stroj používán na stavbách a farmách, stejně jako na stezkách.

Polaris

Suzuki

Yamaha