Nebezpečí kyseliny jablečné

Pokud narazíte na čistou kyselinu jablečnou, může suchý prášek vážně poškodit oči, dráždit kůži a ovlivnit vaše dýchání. Ale pro většinu lidí je kyselina jablečná bezpečná. Je to organická kyselina, která se přirozeně vyskytuje v ovoci a zelenině. Kyselina jablečná se vyrábí také komerčně a přidává se do potravin, nápojů a bonbónů. Jako kyselina má potenciál poškodit zuby a způsobit problémy v trávicím traktu.

Přehled kyseliny malicové

Používá-li se jako přísada v potravinách a nápojích, kyselina jablečná přidává kyselost a zvyšuje chuť. Vzhledem k tomu, že její chuť trvá dlouho, kyselina jablečná pomáhá maskovat nádech umělých sladidel, uvádí Bartek Ingredients, Inc. V hodnotě pH je nejkysílejší skóre nulové a voda je neutrální s hodnotou 7. Kyselina jablečná Má pH 2,97 až 3,75. Je to o něco kyselější než kyselina citronová, která se vyskytuje v citronech a pomerančech, a je výrazně kyselější než kyselina askorbová nebo vitamin C.

Zubní eroze a rozpad

Dokonce i když jsou z přírodních zdrojů, kyseliny mohou erodovat zubní sklovinu a zvyšovat riziko dutin. Zubní sklovina je ovlivněna kyselinami s hodnotou pH 4 nebo nižší, která zahrnuje kyselinu jablečnou. Můžete omezit zubní poškození podle několika kroků, které doporučil Minnesota Dental Association. Po jídle nebo pití kyselého přípravku opláchněte ústa vodou nebo vypijte mléko, abyste neutralizovali kyselinu. Na rozdíl od toho, co jste se učil o tom, že jste po jídle vyčistili, nezakrývejte zuby hned po dokončení kyselých produktů. Počkejte hodinu, abyste se ujistili, že veškerá kyselina je pryč, protože kartáčování kyseliny může zvýšit poškození smaltu.

Gastrická tíseň

Kyseliny mohou dráždit ústa, krk nebo žaludek, zejména u lidí, kteří jsou citlivější. Možná budete muset vyvarovat se jídla a nápojů obsahujících kyselinu jablečnou po dobu několika dní, pokud máte průjem nebo žaludeční nevolnost, protože kyselina může způsobovat křeče a plynatost a prodloužit průjem, uvádí Virginia Tech, pokud máte diagnostikovaný gastrointestinální stav, Jako je gastritida, acid reflux nebo intersticiální cystitida, jídla a nápoje obsahující kyselinu jablečnou mohou být mimo menu. Kyseliny mohou přispívat k refluxu žaludeční kyseliny a dráždit poškození, které již existuje v žaludku nebo střevě v důsledku zánětu.

Zdroje kyseliny jablečné

Ovoce a zelenina obvykle obsahují více než jednu organickou kyselinu, ale kyselina jablečná je převládající kyselinou v jablkách, meruňkách, třešněch, hroznech, broskvích, nektarinek a hruškách. Všechny tyto plody mají pH v rozmezí od 3 do 4. Pro srovnání je pH pomerančů 4, zatímco citrónová šťáva je kolem 2 až 3. Zeleninové zdroje kyseliny jablečné – brokolice, mrkev, hrach a brambory – arn Jako kyselé. Hodnoty jejich pH se pohybují v rozmezí 6 až 7. Kyselina malicová se běžně používá v kyselých bonbonech, včetně tvrdých bonbónů, gum a prášků. Tyto výrobky představují významnější nebezpečí pro zubní sklovinu, protože jsou dlouhodobě uchovávány v ústech a jejich skóre pH je v rozmezí 1,6 až 3, podle Minnesota Dental Association.