Mohou lidé alergičtí na čokoládu jíst bílou čokoládu?

Pokud máte pocit nepohodlí po konzumaci čokolády v bonbónech a jiných potravinách, můžete se divit, jestli je bezpečné jíst bílou čokoládu. Odpověď závisí na složce čokolády způsobující citlivost nebo alergickou reakci. Je zřídka být alergický na čistou čokoládu, která obsahuje pevné látky a tuky – kakaové máslo – rafinované z kakaových bobů. Ale není neobvyklé reagovat na běžné alergeny, které se vyskytují jak v pravidelných tak bílých čokoládových ošetřeních.

Alergie na jídlo

Ne všechny negativní reakce na potraviny jsou způsobeny alergickou reakcí, kterou MayoClinic.com definuje jako začínající imunitní systém s uvolňováním protilátek známých jako imunoglobulin E nebo IgE, když systém detekuje nebezpečnou látku nebo alergen. IgE vysílá chemikálie, včetně histaminů, k napadení alergenu, což vede k symptomům, jako je svědění, kapající nos, nerovná kopřivka, průjem a nebezpečný stav nazývaný anafylaktický šok, u kterého je dýchání dýchacích cest obtížné. Pravé potravinové alergie mohou být život ohrožující. Ačkoli jsou méně nebezpečné, citlivost na látky v potravinách – jako jsou některé přísady v běžné nebo bílé čokoládě – může způsobit vážné nepříjemné pocity.

Citlivé a enzýmové problémy

Pokud jste alergičtí na látku v čokoládě, jako je mléko, konzumujete i ty nejmenší množství této látky, což může způsobit alergickou reakci, která může vést k anafylaxi. Nicméně, MayoClinic.com říká, že pokud jste citliví na látku – stav nazvaný potravinová intolerance – pravděpodobně můžete jíst malé množství, aniž by došlo k nepohodlí. Potravinové nesnášenlivosti nejsou život ohrožující. Dr. Bradley Chipps z sítě alergií a astmatu Matky astmatiků říkají, že nesnášenlivost jídla může být stejně jednoduchá jako získání rozrušeného žaludku při jídle mastných potravin. Jak normální, tak bílá čokoláda mají vysoký obsah tuku. Dalším faktorem, který může napodobit alergickou reakci, je to, že organismus postrádá dostatečné množství enzymu potřebného k trávení potravy. Například enzymová laktasa je nezbytná k trávení laktózového cukru v mléce, což je hlavní složka mléčné čokolády i bílé čokolády.

Běžní pachatelé v čokoládě

Kromě mléčných výrobků obsahuje bílá čokoláda cukr, kakaové máslo, vanilku a sójový lecitin. Kromě mléka, polosladké a tmavé čokolády obsahují všechny tyto přísady spolu s kakaovou tuhou. Dalšími běžnými potravinovými alergeny v čokoládě a bílé čokoládové bonbóny jsou arašídy, stromové ořechy a sójový lecitin. Lecitin pomáhá držet přísady dohromady. Někdy čokoláda a bílé čokoládové bonbóny mohou obsahovat marshmallow, který často obsahuje vajíčko. Příležitostně může být lepek – bílkovina v různých zrnech, která je také hlavním potravinovým alergenem – neočekávanou složkou pravidelných a bílých čokoládových nápojů.

Není to pravá čokoláda

Bílá čokoláda není pravá čokoláda, protože neobsahuje čokoládové pevné látky. Může však být skutečnou bolestí ve vaší stravě, pokud jste alergičtí nebo citliví na některou z jejích složek. Setkání s licencovaným alergikem na testování alergií je nejbezpečnějším způsobem, jak zjistit, jaké látky vás ovlivňují a kolik bílé čokolády je pro vás příliš mnoho.