Má výhodu nižšího cholesterolu?

Vláknina je nedělitelnou součástí rostlinných potravin. Doporučený příjem vlákniny pro dospělé je 25 až 30 g za den, podle University of Virginia Health System. Protože mnozí lidé jíst dostatek vlákniny, doplňky jsou k dispozici, aby pomohly zvýšit příjem. Jednou z možností je Benefiber od Novartis Pharmaceuticals Corporation, doplněk, který obsahuje přírodní ve vodě rozpustný vláknitý pšeničný dextrin.

Funkce

Benefiber je k dispozici v prášku, žvýkací tablety a kaplety. Původní prášek je bez cukru a bez chuti, zcela se rozpouští a neztuhne. Díky těmto vlastnostem je vhodný pro přidávání nápojů, ačkoli se nerozpouští v nápoji se syrovými nápoji, podle oficiálních webových stránek společnosti Benefiber. Můžete také přidat Benefiber prášek do měkkých potravin. Balíčky Benefiber stick pro umístění do vody jsou k dostání v příchutích, jako je čerešňový jablko a kiwi jahody.

Funkce

Voda rozpustná vlákna tvoří gel, když je smíchán s kapalinou. Ve střevech rozpustná vláknina přidává do stolice objem a pomáhá jí přes střevní trakt, vysvětluje zdravotní systém Virginie University. Přírodní vláknové doplňky, jako je psyllium, methylcelulóza a pšeničný dextrin, se používají hlavně ke zmírnění občasné zácpy, ale mohou mít i další přínosy pro zdraví, jako je zmírnění symptomů syndromu dráždivého tračníku. Zvláště psyllium je často podporováno jako činidlo snižující hladinu cholesterolu.

Potenciál

Rozpustná vláknina může interferovat s absorpcí cholesterolu do krevního oběhu, vysvětluje Mayo Clinic. Budete potřebovat 5 až 10 g nebo více denně včetně jídla a doplňků ke snížení lipoproteinů s nízkou hustotou nebo LDL, cholesterolu, tak zvaného špatného cholesterolu.

Expertní přehled

Ačkoli některé webové stránky propagující psyllium tvrdí, že pšeničný dextrin není přínosem pro snížení cholesterolu, výzkum zveřejněný v lednu 2009 ukazuje jinak. Vedoucí autor J.L. Slavin a jeho kolegové dokončili přehled studií publikovaných v časopise Journal of International Medical Research a poznamenali, že jedinci, kteří konzumují dostatečné množství diety, mají prospěch z užívání rozpustných doplňků z vláken, včetně pšeničného dextrinu. Tyto doplňky pomáhají regulovat trávicí systém, mohou zabránit několika poruchám trávení a mohou zvýšit vstřebávání živin. Rovněž stabilizují hladinu cukru v krvi a snižují sérové ​​lipidy, které zahrnují cholesterol a triglyceridy.

Pozor

Benefiber je považován za bezlepkové, jak je definuje Úřad pro potraviny a léčiva USA, uvádí oficiální web Benefiber. Vzhledem k tomu, že obsahují minimální množství lepku, výrobce doporučuje, aby lidé s nesnášenlivostí na lepek nekonzumovali přípravky Benefiber, pokud lékař neschválí. Kromě toho vláknové doplňky interferují s absorpcí některých léků, takže užívejte lék nejméně dvě hodiny před nebo po konzumaci Benefiberu.