Krémy pro odstranění tvrdé kůže

Tvrdá kůže se obvykle vyskytuje na rukou, nohou nebo jiných oblastech náchylných na tření, suchost a podráždění. Tyto oblasti tvrdé pokožky mohou být bezbolestné – což se obvykle děje s mozoly – nebo mohou být bolestivé a zanícené. Můžete odstranit nebo odstranit tvrdou pokožku tím, že se vyvarujete zdrojů tlaku a tření, odstraníte oblasti zesílené pokožky a použijete léčivé krémy a zvlhčovače v těchto oblastech.

Typy

Krémy s kyselinou salicylovou jsou nejčastěji používané při léčbě kuřat a mozků. Tyto krémy jsou k dispozici ve formulářích bez předpisu a předpisu a mohou efektivně změkčovat a odstraňovat oblasti tvrdé, zesílené pokožky, když je používáte důsledně po dlouhou dobu. Krémy obsahující kyselinu mléčnou nebo močovinu jsou podle New Zealand Dermatological Society také přínosné při léčbě tvrdé kůže. Krémy močoviny nabízejí řadu výhod, zjemňují tvrdou pokožku, přitahují a udržují vlhkost a zvyšují penetraci dalších léků.

Použití

Před použitím si pečlivě přečtěte pokyny dodané s přípravkem a diskutujte o všech obavách, které máte s lékařem nebo lékárníkem. Aplikujte krém obsahující kyselinu salicylovou přímo na oblast tvrdé pokožky a opatrně jej jemně protřete. Drugs.com doporučuje namočit postiženou oblast v horké vodě po dobu pěti minut před aplikací krému na zmírnění pokožky. Pokračujte v užívání smetany jednou nebo dvakrát denně – podle pokynů výrobce – po dobu až dvou týdnů. Pokud používáte krém obsahující močovinu s kyselinou salicylovou nebo bez ní, aplikujte krém přímo na tvrdou pokožku podle pokynů svého lékaře.

Funkce

Kyselina salicylová zjemňuje kožní protein nazvaný keratin a podporuje uvolňování vnější vrstvy pokožky. Krémy močoviny pracují tím, že rozkládají tvrdé, mrtvé kožní buňky. Močovina může také pomoci pokožce vtahovat a zadržovat vlhkost k ošetření tvrdé pokožky v důsledku sucha. Kyselina mléčná pomáhá léčit tvrdou pokožku tím, že zvyšuje její vlhkost. Díky tomu je pleť více ohebná, měkčí a citlivější vůči jiným léčbám.

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky krémů s kyselinou salicylovou zahrnují podráždění kůže, suchost, loupání a zarudnutí. Děti mohou být vystaveny vyššímu riziku nežádoucích účinků v důsledku zvýšené absorpce kyseliny salicylové skrze kůži, uvádí Drugs.com. Předávkování může způsobit průjem, zmatenost, rychlé dýchání, bolest hlavy, nevolnost, ospalost, bolest žaludku, závratě, zvonění v uších nebo ztrátu sluchu. Oznamte tyto příznaky lékaři okamžitě. Časté nežádoucí účinky močovinových krémů zahrnují pálení kůže, podráždění a svědění.

Úvahy

Krémy pro tvrdou pokožku jsou pouze dočasným řešením, podle Podiatry Network. Je nutné odhalit a léčit základní příčinu tvrdé pokožky, aby se zabránilo opakování příznaků. Nosit boty, které se správně hodí, opravit strukturální abnormality, které mohou přispívat k tvrdé pokožce a pravidelně používají pemzy a zvlhčovač na postižených oblastech, jsou důležitými faktory při prevenci a léčbě tvrdé kůže.

Kyselina salicylová a jiné krémy pro odstranění tvrdé kůže nemusí být vhodné pro osoby s diabetem, onemocněním krevních cév, podrážděním nebo zánětem kůže, kuřecí neštovicemi, onemocněním ledvin nebo jater nebo chřipkou. Použití krému s kyselinou salicylovou může také zvýšit riziko vzniku Reyesova syndromu u dětí. Navíc nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky na pokožku, výrobky na bázi alkoholu nebo místní léky proti akné na oblastech léčených krémy kyseliny salicylové. To může významně zvýšit podráždění pokožky a další vedlejší účinky, jak uvádí Drugs.com.

Upozornění