Nedostatek b12 a nízké počty bílých krvinek

Získání dostatečného množství vitamínu B-12 je klíčem k udržení schopnosti těla produkovat dostatek krve. Zatímco nedostatek B-12 může vést k typu anémie, krevního onemocnění, které ovlivňuje vaše červené krvinky, není vitamin obvykle spojen s produkcí bílých krvinek. Poraďte se s lékařem, pokud potřebujete lékařskou pomoc o vitamínu B-12 a nízkém počtu bílých krvinek.

Vitamin B-12

Vitamín B-12 se běžně vyskytuje v krmivech, obohacených obilovinách, rybách, mléčných výrobcích a některých dalších potravinách, které obsahují bílkoviny, ale je k dispozici také jako doplňková výživa a léky na předpis. Vitamin je nezbytný pro schopnost vašeho těla vytvářet červené krvinky, stejně jako pro další funkce těla. Doporučený denní příjem vitamínu B-12, podle NIH Office dietary supplements, je 2,4 mikrogramů pro dospělé.

Bílé krvinky

Existují čtyři hlavní složky krve: červené krvinky, bílé krvinky, krevní destičky a plazma. Bílé krvinky chrání vaše tělo před infekcemi a cizími těly. Nízký počet bílých krvinek znamená, že vaše tělo má těžší čas bojující proti virům, bakteriím a jiným cizím tělům. Obecně vaše tělo nepoužívá vitamín B-12 k tvorbě bílých krvinek a nízká hladina B-12 neovlivní vaši schopnost vytvářet bílé krvinky, i když může ovlivnit další buňky v krvi.

Megaloblastická anémie

Megaloblastická anémie je zdravotní stav způsobený nízkými hladinami vitamínu B-12, uvádí Úřad pro doplňky stravy. Stav snižuje schopnost vašeho těla vytvářet červené krvinky a červené krvinky, které máte, jsou větší než obvykle. Vzhledem k tomu, že červené krvinky přenášejí kyslík do krve, může mít megaloblastická anémie pocit únavy a letargie, mezi ostatními příznaky. Nicméně obecně neovlivňuje váš imunitní systém ani počet bílých krvinek.

Nízký počet bílých krvinek

Nízký počet bílých krvinek může být způsoben řadou různých stavů, od onemocnění až po selhání kostní dřeně, podle National Institutes of Health. To může také být způsobeno nedostatečností vitaminu, i když ne obecně v důsledku nedostatku B-12. Podle úřadu doplňků stravy používá vaše tělo vitamín B-6 k podpoře růstu bílých krvinek a nedostatek B-12 může vést k nízkému počtu bílých krvinek.