Můžete pečeme s práškem syrovátkové bílkoviny?

Pokud chcete, aby výhody, které srvátkový protein nabízí, ale jste unaveni z hladkých rostlin, přidejte ho do pečiva, abyste zvýšili obsah bílkovin. Vytvořte bonbony, sušenky a muffiny bohaté na bílkoviny, aniž byste museli vyměnit velké peníze za předem zabalené verze s vyšším obsahem bílkovin. Jediná věc, kterou budete muset udělat, je upravit poměr ostatních složek při pečení s práškem syrovátkové bílkoviny, aby se zabránilo nežádoucím změnám v textuře konečného produktu.

Denaturace Debunked

Když se proteiny zahřívají, mění se jejich chemická struktura. I když to může ovlivnit rychlost, při které trávíte syrovátku a mírně změníte její celkový obsah bílkovin, nebude to znamenat, že by srvátkový protein byl nebezpečný nebo neúčinný při zvyšování celkového obsahu bílkovin. Většina bílkovinných prášků je pasterizována bleskem, což znamená, že jsou vystaveny vysokému teplu, aby zabili všechny nebezpečné mikroorganismy předtím, než budou baleny a prodány. Podle Centra pro výzkum mléka na univerzitě ve Wisconsinu – Madisonu je většina syrovátkových bílkovinných prášků v průběhu zpracování do určité míry denaturována. Pečení s ním může částečně dále denaturovat proteinový prášek, ale stále přináší výhody, pokud jde o poskytování aminokyselin a zvýšení příjmu bílkovin.

Účinky na pečení

Obchodní pekaře zahrnují srvátkové bílkoviny v některých svých produktech pro zvýšení hnědnutí a vytvoření jemného, ​​dokonce drceného masa. Srvátková bílkovina může také prodloužit životnost určitých produktů a zlepšit výživu z hlediska obsahu aminokyselin a minerálů. Přidejte syrovátkový protein k domácím barům nebo těstovinám, aby se vám tyto výživové návyky lépe pro vás. Když přidáte syrovátku, riskujete, že vaše těsto bude příliš lepivé a skončíte vyschnutým finálním produktem.

Úpravy receptů

Když použijete prášek ze syrovátky, je třeba mírně snížit teplotu vaření nebo dobu vaření, abyste zabránili příliš rychlému zbarvení kůry. Nemůžete v receptu nahradit každou mouku, nicméně – skončíte s výrobkem podobným puku, který se nezvýšil. Namísto toho použijte pouze 2 až 3 procenta obsahu mouky v receptu. Možná budete muset mírně zvýšit obsah tekutiny v receptu nebo přidat trochu více oleje, jablka nebo tvarohu, aby byl konečný výrobek vlhčí.

Snadné přírůstky

Syrovátkový práškový prášek se plynule promíchává do odpouštějících těstíček, jako jsou ty, které se používají na palačinky nebo krabicové koláče. Přidejte pouze jednu nebo dvě lopatky pro zvýšení obsahu bílkovin. Lopata se obecně rovná asi 1/3 šálku a obsahuje 20 až 25 gramů bílkovin. Pokud vyrábíte vlastní proteinové tyčinky, může být lepší najít recept, který má všechny poměry přísad upravené tak, aby vyhovovaly prášku. Pokud nejste připraveni provést ošetření na bázi těstoviny, zkuste přidávat syrovátkové bílkoviny k ochucené ovesné vločce, míchání s arašídovým máslem a válečkem do kuliček podobných bonbónům nebo míchání do pudingu.