Může teenager ztrácet 30 liber během 4 měsíců?

Zdravá ztráta teenagerů, podobná úbytku hmotnosti v jakémkoli věku, se zaměřuje na pomalé a trvalé změny vaší stravy a úrovně aktivity. Tyto postupné změny vám pomáhají naučit se zdravé návyky, abyste udrželi váhu. Sedavé rutiny, zaneprázdněné plány a sociální normy mohou způsobit ztrátu teenagerů náročné. Ztráta hmotnosti o 30 liber za čtyři měsíce vám umožní postupně odvádět váhu a snižuje riziko obezity v dospělosti. Naplánujte svoji hmotnostní ztrátu tak, aby zahrnovala změny vaší stravy a úrovně aktivity.

Poraďte se s rodiči a doktorem, abyste se ujistili, že potřebujete zhubnout. Mladiství rostou různými sazbami, takže je naprosto normální, že dva dospívající mládeží stejné výšky mají různé váhy. Zdravotničtí pracovníci používají růstové grafy, které porovnávají vaši váhu a výšku s ostatními dospívajícími ve vašem věku, aby zjistili, zda potřebujete zhubnout nebo ne.

Přijměte svůj plán hubnutí tím, že zapíšete váhu na váhu, plánujete rutinní cvičení a sledujete změny ve stravě, zvyšuje se hladina aktivity a zvyšuje se ztráta hmotnosti.

Snižte množství času stráveného v telefonu, počítači, přehrávání videohier nebo sledování televize. Sedavé aktivity způsobují, že vaše tělo spálí velmi málo kalorií ve srovnání s mírnými až energickými aktivitami.

Naplánujte 60 minut fyzické aktivity na svůj plán ve většině dnů v týdnu. Fyzická aktivita neznamená, že musíte vstoupit do sportovního týmu nebo trávit čas v posilovně. Zvažte možnost rychlého procházky, jízda na kolech, jízda na kole, střelecké obruče, plavání nebo skákání. Pozvěte své přátele, aby se k vám připojili ve cvičeních, abyste zvýšili motivaci a závazek k dennímu cvičení. Bez denního cvičení může být těžké ztratit 30 liber za čtyři měsíce.

Jezte alespoň tři jídla denně, počínaje snídaní. Přeskakování snídaně může zpomalit váš metabolismus, způsobit, že se budete přejídat později v průběhu dne a ztratíte váhu.

Nahraďte nezdravé občerstvení zdravějšími alternativami. Dospívající si užívají čipy, bonbóny, rychlé občerstvení a sódu. Bohužel tyto potraviny a nápoje obsahují spoustu kalorií, ale velmi málo živin. Chcete-li ztratit 30 liber za čtyři měsíce, vyberte zdravější občerstvení, které obsahují méně kalorií a více živin, jako jsou mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku, čerstvé ovoce, 100 procent celozrnných krekrů nebo čerstvou zeleninu.

Ovládejte velikost porcí ve všech občerstvení a jídlech. Dospívající často uchopí pytel čipů nebo objednávají velké hranolky a konzumují více kalorií, než si uvědomují. Omezíte velikost porcí menšími porcemi, pít sklenici vody před jídlem, jíst pomaleji a poslouchat vaše tělo pro hlad a plné znamení. Snižování velikosti porcí samotné vám umožní vyloučit dostatek kalorií z vaší stravy, když ztratíte 30 liber za čtyři měsíce.