Mohou bylinky pomoci hluboké vrásky?

Jemné linie a vrásky jsou přirozenou součástí procesu stárnutí, ale také klíčovou roli hrají faktory životního prostředí a životního stylu. UV paprsky ze slunce jsou jednou z hlavních příčin vrásnění spolu s obvyklými nebo opakovanými výrazy na obličeji, uvědomte si webovou stránku Westside Aesthetics. Ať už je jakákoli příčina, řada bylinných doplňků vám pomůže léčit vaše hluboké vrásky.

Olivový olej

Po ohřátí tváře po dobu pěti až 15 minut, nasypte olivový olej a masírujte. Jedna složka s mononenasycenými tuky pomůže snížit vrásky. Jedná se o mastnou kyselinu přítomnou v kůži a pomáhá chránit před poškozením způsobeným oxidací. Je také vysoká v antioxidantech, jako je vitamin E, který může chránit pokožku před poškozením volnými radikály.

Rose olej

Růžový olej je dobře známý jako účinná léčba vrásek a může se nalézt ve formě extraktu v mnoha produktech proti stárnutí. Růžový olej může být masírován do pokožky a zanechán bez obav. Má stovky různých chemických sloučenin, které mají antibakteriální i antioxidační vlastnosti. Doplňuje to, růžový olej také hydratuje pokožku, udržuje ji napjatý s přídavnými účinky a také se předpokládá, že zvyšuje tvorbu kolagenu.

Výtažek z hroznových semen

GrannyMed rychle poukazuje na to, že neexistuje žádný přímý důkaz o tom, že výtažky z hroznových semen mohou zlepšit vrásky, ale podobný výzkum v roce 2012 na Pub Med ukazuje jeho přínosy pro hojení spekulace kůže. Vezměte kapsle z hroznového semínka denně nebo masážní extrakt z hroznového semínka do vrásek jednou nebo dvakrát denně. Mohou stabilizovat hladiny kolagenu a také odstranit mrtvé kožní buňky, dva důležité součásti pro zdravou pleť. Má také prospěšné antioxidační účinky.

Omezení

Použití bylinných prostředků na pokožku může způsobit podráždění nebo alergickou reakci, proto je nejlepší konzultovat s lékařem. Webová stránka CNN Health uvádí, že pokud jde o alternativní léčivé přípravky, produkty péče o pleť nacházející se ve zdravotnických prodejnách nebo v lékárnách nejsou upraveny správou potravin a léků (FDA), a proto jejich tvrzení nemusí být prokázána. CNN Health také poznamenává, že je velmi nepravděpodobné, že neregulovaná léčba bude mít rozdíl v vráskách.

Alternativy

Chcete-li účinně snížit vzhled hlubokých vrásek, můžete použít neinvazivní klinické ošetření, jako jsou injekce Botoxu. Webová stránka společnosti Westside Aesthetics, která je domovem online informací od kosmetického chirurga v Los Angeles, poznamenává, že Botox je ideální pro vrásky způsobené výrazy obličeje, jako jsou čele a linie mračení, nebo vrány nohy vrásky. Botox je toxin, který se injektuje do svalů na vrásčitém místě. Toxin dočasně paralyzuje sval, uvolňuje a vyhlazuje kůži.