Existují potraviny, které posilují vlasové folikuly?

Vlasy jsou hlavním faktorem myšlenky krásy a přitažlivosti většiny lidí. Silné, lesklé vlasy naznačují zdraví a vitalitu a mnoho lidí by udělalo něco takového, aby se dostalo. Správné šampony, kondicionéry a jiné vlasové výrobky mohou pomoci a podporovat zdraví vašich vlasů, ale další strategií je povzbuzovat silné vlasy, zevnitř ven, správnou výživou.

Důležité živiny

Obecně platí, že celková dobrá výživa je nezbytná pro silné a zdravé vlasy. Špatná strava, jako je například výpadek diety, může poškodit vaše vlasy. Některé vitamíny a minerály jsou zvláště důležité pro odolné, zdravé vlasy. Zejména bílkoviny a železo pomáhají udržovat dobré zdraví vlasů. Vitamin B komplexu je také nástrojem pro udržení zdravých a silných vlasů.

Potravinové zdroje

Nejlepším zdrojem výživy pro silné vlasy jsou živočišné produkty. Maso, ryby, drůbež, vejce a mléčné výrobky jsou bohatými zdroji bílkovin a vitamínů B komplexu. Železo se nachází v mase, rybách, fazolích a luštěninách. Pokud jste vegetarián nebo vegan, a proto jíte omezené nebo žádné živočišné produkty, zahrnujte fazole a luštěniny ve své stravě, aby tyto živiny zdravé vlasy.

Doplňky

Někteří lidé mohou mít potíže s pravidelným zařazováním dostatečných množství těchto jídel do stravy. Pokud vás to popisuje, možná budete chtít využít doplňky na podporu zdraví a síly vlasů. Pokud budete jíst minimální produkty živočišného produktu, budete potřebovat vitamínový doplněk multivitamin nebo B-komplex, abyste získali dostatečné množství vitamínů B. Proteinové doplňky, jako jsou práškové bílkoviny, koktejly a snack bary, jsou komerčně dostupné pro ty, kteří nejí mnoho proteinových potravin.

Opatření

Pokud máte obavy o zdraví a sílu vlasů, nejprve se poraďte s lékařem. Některé zdravotní stavy, jako jsou poruchy štítné žlázy, mohou mít vliv na zdraví vašeho vlasu a měly by být vhodným způsobem vyloučeny nebo ošetřeny lékařem. Pokud potřebujete zlepšit stravu nebo zkusit doplňky, může váš lékař zhodnotit nejlepší kroky k užívání a které doplňky jsou pro vás to pravé.