Chickpeas a hormony

Hormonální nerovnováha vede k řadě zdravotních stavů, včetně zvýšeného rizika některých typů rakoviny. Estrogen a progesteron jsou pohlavní hormony přítomné v obou pohlavích, ačkoli fluktuace hladin hormonů se projevuje akutněji ženami v době menopauzy, která je obvykle ve věku 35 až 50 let. Nerovnováha estrogenu, často nazývaná estrogenní dominance, je Spojené s řadou příznaků a onemocnění. Některé potraviny, jako například cizrna a mnoho dalších luštěnin, obsahují sloučeniny nazývané fytoestrogeny, které napodobují estrogenovou aktivitu. Konzultujte s lékařem o nerovnováze estrogenu a o tom, které potraviny je třeba snížit nebo se vyhnout.

Dominance estrogenů

Estrogenová dominance nastává, když se poměr estrogenu k progesteronu stává nevyváženým. Typicky se progesteron rychle snižuje, jelikož ženy dosahují středního věku, což vede k relativnímu nadbytku cirkulujícího estrogenu podle “Lidské biochemie”. Dominance estrogenu se často vyskytuje během menopauzy, ale nadměrný stres, narušená imunitní funkce, onemocnění jater a vystavení příliš mnoho Estrogenní sloučeniny z dietních nebo environmentálních zdrojů mohou způsobit nerovnováhu hladin estrogenů jak u žen, tak u mužů prakticky v jakémkoli věku. Mezi obvyklé příznaky dominance estrogenu patří výrazné snížení libida, zvětšení prsou a citlivost, bolesti hlavy, únava, deprese, nárůst hmotnosti, změny nálady a nespavost. V závažných případech přináší příliš mnoho estrogenů u žen předmenstruační syndrom a zvyšuje riziko neplodnosti, endometriózy, fibroidů, cystů vaječníků a rakoviny prsu.

Chickpeas a estrogen

Chickpeas neobsahují estrogen, jsou však docela bohatým zdrojem fytoestrogens, což jsou rostlinné sloučeniny, které slabě napodobují role nebo vlastnosti estrogenu. Existují určité důkazy o tom, že fytoestrogeny pomáhají vyrovnávat hladiny estrogenů u savců, ale je také znepokojen tím, že přílišné konzumace vede k nerovnováze estrogenu podle “Zásad a praxe fytoterapie: Moderní rostlinná medicína”. V důsledku toho se lidé s estrogenní dominancí nebo Těm, kteří se zabývají hormonální substituční terapií, se často říká, že sníží spotřebu potravin, které jsou bohaté na fytoestrogeny. Fytoestrogeny však mohou nabízet některé zdravotní výhody, protože vykazují antimikrobiální, antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.

Jiné zdroje fytoestrogenů

Chickpeas, také známý jako garbanzo fazole, jsou klasifikovány jako luštěniny, což je skupina potravin známá pro jeho obsah fytoestrogenu. Jiné luštěniny bohaté na fytoestrogeny zahrnují červené fazole, černooký hrášek, hrášek, rozdělené hrach a sójové boby. Jiné potraviny, které obsahují některé fytoestrogeny, zahrnují pšeničné chleby a těstoviny, olivy a olivový olej, jablka, granátové jablko, třešně, mrkev, lilek, brambory a lucernu. Na rozdíl od toho je známo, že některé potraviny jsou antiestrogenní, včetně křupavé zeleniny, jako je brokolice, růžičková kapusta, květák, většina citrusových plodů, bobulovin, některé surové ořechy a semena a čerstvé mléčné výrobky. Principy k praxi. ”

Jiné účinky chickpeas

Chickpeas a mnoho dalších luštěnin obsahuje také rozpustné vlákno. Spotřeba rozpustných vláken je spojena se sníženou hladinou cholesterolu v krvi a zvýšením sytosti nebo pocity plnosti po jídle podle “Současná výživa: funkční přístup”. Navíc se zdá, že pravidelná konzumace nerozpustných vláken vyrovnává nebo reguluje sekreci inzulínu a krev Hladiny cukru.