Bez kyselin dietní výživy, aby se zabránilo

Pokud chcete omezit kyselý reflux, změna vaší stravy může jít dlouhou cestu, ačkoli budete možná potřebovat léky, pokud máte závažnější verzi kyselého refluxu nazývaného gastroezofageální refluxní chorobu nebo GERD. Některé potraviny mohou vyvolat útok, zatímco jiné jsou jen nepříjemné konzumovat uprostřed útoku. Poraďte se s lékařem, abyste zjistili nejlepší léčbu refluxu kyseliny.

Mezi hlavní spouštěče kyselého refluxu patří čokoláda, máta, alkohol, káva a hluboce vyprážené potraviny. Tyto potraviny uvolňují dolní pažerákový svěrač, který umožňuje, aby se jídlo vrátilo z vašeho žaludku do jícnu a zpomalilo trávení. Některé z těchto potravin jsou také kyselé, což z nich činí potenciální dvojnásobný účinek pro lidi s GERD – nejprve uvolní svěrač, aby umožnil jídlo a následně způsobil větší poškození jícnu kvůli jejich kyselosti.

Zatímco různé potraviny mohou způsobit reflux u různých lidí, jíst tučné potraviny jako krémové potraviny, rychlé občerstvení, plnotučné mléko, oleje a smažené potraviny mohou zpomalit trávení a udržet váš žaludek plný déle, takže budete pravděpodobněji zažívat útok. To může být obzvláště pravdivé, jestliže jíte velké jídla obsahující tyto potraviny, nosíte ztužující oblečení nebo cvičíte nebo si lehnete brzy po jídle.

Kořeněná a kyselá jídla nemusí nutně způsobit útok, ale mohou způsobit bolesti, jelikož dráždí již poškozený jícnu. To je důvod, proč lékaři někdy doporučují omezit horké papriky, koření, citrusové plody, rajčata, čaj a kofeinované nápoje. Nemusíte je nutně je vyvarovat, ale nejezte je během útoku a nejedou je ve velkém množství v žádném okamžiku.

Jezte více potravin s vysokým obsahem vlákniny, abyste zlepšili trávení. Mezi další dobré potraviny patří zázvor, kuskus, celer, fenikel, ovesné vločky, celozrnný chléb, banány, melouny, salát, zelené fazole, hnědá rýže, květák, petržel, drůbež bez kůže a ryby. Jíst menší jídla častěji a nejíst po 8:00. Může také omezit kyselý reflux.

Osvědčené spouštěče

Tučná jídla

Dráždivé potraviny

Přínosné změny ve stravě