Můžete zhubnout pouze tím, že budete chtít 10 000 kroků denně?

Pokud budete chtít zhubnout, nemusí existovat “kouzelný” počet minut, kroky nebo míle, které musíte provést, abyste vypálili přebytečný tuk. Některé studie ukazují, že můžete zhubnout a zvýšit svou fyzickou zdatnost tím, že jednoduše kráčíte 10 000 kroků denně. Vaše výsledky však závisí také na množství energie za tempem.

Komfortní pár vycházkových bot a úsek otevřeného terénu může být vše, co potřebujete, abyste dostali fyzický tvar – a ztratit nebo udržet váhu. Americká rada pro cvičení uvádí, že tento bezplatný fitness program přináší další zdravotní výhody, jako je snížení krevního tlaku, snižování rizika vzniku cukrovky a kontrola hladiny cholesterolu v krvi. V závislosti na délce vašeho kroku vás provede 10 000 kroků asi 5 mil.

Univerzita Alberta zveřejnila výsledky studie vycházející z března 2010 v časopise Journal of Physical Activity and Health. Celkem bylo 128 neaktivních dospělých náhodně přiděleno do různých skupin. Jedna skupina se zabývala fitness programem čtyři dny v týdnu, druhá skupina dostávala pedometry a přidělila program pro vycházky, který zahrnoval každý den 10 000 kroků a poslední udržel svou stávající úroveň fyzické aktivity. Po šesti měsících vědci zjistili, že index tělesné hmotnosti a obvod pasu byl ve všech skupinách snížen, ovšem jen fitness skupina zaznamenala změnu rychlosti vnímání námahy nebo RPE. Výzkumní pracovníci dospěli k závěru, že školení pod dohledem vedou k dosažení nejlepších výsledků při snižování RPE a krevního tlaku, nicméně dále poznamenali, že “nejsou jiné proměnné týkající se zdraví a zdraví ve srovnání s programem pro vycházky založeným na pedometru, který odpovídá celkovým nákladům na energii.

Pokud chcete zhubnout, množství energie, které jste vložili do fyzické aktivity, záleží. Podle průzkumu Harvard Medical School výzkumy ukazují, že někteří lidé, kteří chodí každý den po 10 000 krocích, se nevyvíjejí dostatečně na to, aby tato činnost splňovala “střednědobá” kritéria, zatímco jiní, kteří tento cíl nevykonávají cvičením s tou správnou intenzitou – Podle Centra pro kontrolu a prevenci onemocnění je chůze na hladkém povrchu mezi 3 mph a 4,5 mph považována za mírně vyčerpávající fyzickou aktivitu. Harvard říká, že chůze energicky po dobu 30 minut je lepší pro váš kardiovaskulární systém – a lepší pro kontrolu hmotnosti – než 10,000 kroků na snadné amble.

Americký generální chirurg a americká vysoká škola sportovní medicíny doporučují, aby zdraví dospělí uvedli do půl hodiny mírnou až intenzivní aerobní aktivitu nejméně pět dní v týdnu, ale nejlépe tolik dní, kolik můžete. A podle ACE je 10 000 kroků denně v souladu s těmito pokyny. Harvardská lékařská škola však uvádí, že 30 minut mírného cvičení každý den nemusí být dost, pokud chcete zhubnout, citovat údaje z Ústavu lékařství, který naznačuje, že hodina cvičení je lepší při spalování nadbytečných kalorií. Kromě toho, bez ohledu na to, kolik kroků užíváte denně, nebudete ztrácet váhu, pokud váš příjem kalorií stále překračuje výdaje, takže jíst zdravou výživu a sledovat velikost porce.

Výhody chůze

Studie

Intenzita chůze

Jiná informace