Dětský vitamin obsahující fluorid

Hlavním úkolem fluoridu je zuby silné a minimalizovat úbytek. Většina veřejných vodovodních systémů je fluoridována, ale pokud máte studenou vodu s nedostatečným fluoridem nebo pokud je vaše dítě vystaveno riziku vývoje dutin, váš pediatr může předepsat multivitaminový přípravek obsahující fluorid.

Fluoridové doplňky

Dětské vitaminové doplňky s fluoridem jsou k dispozici pouze na předpis. Jsou určeny pro děti ve věku 16 měsíců, informuje Linus Pauling Institute. Váš lékař určí, kolik fluoru, pokud vůbec, je nejlepší pro vaše dítě. Příjem fluoridů vyžaduje pečlivé sledování u dětí, protože příliš mnoho vede k abnormalitám vývoje zubů.

Zvláštní úvahy

Zda vaše dítě užívá kapalné nebo žvýkací multivitamíny s fluoridem, nedovolte mu konzumovat mléčné výrobky s doplňky, protože vápník v mléčných potravinách může inhibovat absorpci fluoridu. Žvýkací tablety potřebují čas, aby se rozpustili v ústech nebo v pitné vodě pro optimální absorpci. Také se ujistěte, že vaše dítě neuklidne fluoridovanou zubní pastu při kartáčování. Zvláštní množství fluoridu v jeho systému se může rychle přidat.