Uhlohydráty v potravinách a otoku

Pokud po poklesu sódy s obsahem cukru nebo po jídle s vysokým obsahem jednoduchých sacharidů zadržujete tekutinu, nejste sami. Dieta bohatá na jednoduché cukry může způsobit zadržování vody, což vede k otokům, zejména v rukou, prstech, nohou, nohou a tváří. Jedním z důvodů, proč nízké sacharidové diety způsobují velkou ztrátu hmotnosti v prvním týdnu, je ztráta hmotnosti vody související s příjmem uhlohydrátů. Zeptejte se svého lékaře dříve, než změníte dietu dramaticky, pokud trpíte zadržováním tekutin.

Potraviny s vysokým obsahem cukru

Sacharidy obsahují více než 50 procent nebo více průměrné americké stravy, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, ale všechny sacharidy nejsou stejné. Komplexní sacharidy, jako jsou celá zrna a sacharidy v ovoci a zelenině, se nezdá, že mají stejné účinky na vaše tělo jako jednoduché cukry nalezené v bonbónech, občerstvení, sóji a sladkosti. Jednoduché cukry zvyšují hladinu inzulínu rychleji a více než složité sacharidy, zvýšené hladiny inzulínu vedou k zadržování tekutin.

Sacharidy a inzulín

Když jíte sacharidy, pankreas uvolňuje inzulín, který pomáhá bunkám odstranit glukózu z krevního oběhu, aby se využila k energii. Některé jednoduché cukry způsobují, že pankreasu uvolňuje inzulín velmi rychle a ve větších množstvích, než je potřeba. Tyto potraviny mají vysoký glykemický index. Glykemický index se vztahuje k množství času, které vaše tělo absorbuje glukózu. Potraviny s nízkým glykemickým indexem zůstávají v krevním oběhu déle a nezpůsobují ostrý hrot vašeho inzulínu nebo hladiny cukru v krvi. Plody, i když mají vysoký obsah jednoduchých cukrů, nemají vždy vysoký glykemický index, ale sody a sladkosti dělají. Během času se může vyvinout inzulínová rezistence, což je stav, který způsobuje, že pankreas produkuje extra inzulín, což vede k vysokým hladinám inzulinu v oběhu.

Inzulín a sodík

Vysoká hladina inzulínu ve vašem krevním řečišti způsobuje, že vaše tělo si uchovává více sodíku, autora a odborného lékaře na Farmaceutické fakultě UNC Eshelman Joe Graedon vysvětluje na své webové stránce The People’s Pharmacy. Když udržujete sodík, vaše ledviny také udržují více tekutiny. Vaše tkáně se zduřují a vyvinete edém.

Rizika

Zachování tekutin může zvýšit riziko rozpadu kůže, zejména u nohou a nohou. Poškození kůže je běžným problémem u diabetiků. Protože diabetes také poškozuje nervy a snižuje citlivost pokožky, možná si neuvědomíte, že máte infekci, dokud nebude těžká. Kožní porucha u diabetes může vést k amputaci. Vysoký příjem sacharidů může také zvýšit krevní tlak zvýšením zadržování tekutin, píše autor knihy Gary Taubes ve své knize “Dobré kalorie, špatné kalorie: tuky, sacharidy a kontroverzní věda o stravě a zdraví”.