Nejlepší jódové doplňky

Jód je základním minerálem a ačkoli praktikující často mají odlišné názory na to, zda jodové doplňky jsou nezbytné, vysoké procento lidí je jódové nedostatečné, podle Dr. David Brownstein, autor knihy “Jód: proč to potřebujete, proč můžete “Žít bez ní”. Lidé dostávají jódové doplňky pro různé přínosy, jako je zvýšení energie, posílení imunitního systému a podpora detoxikace. Také užívají jódové doplňky pro výhody štítné žlázy, protože štítná žláza vyžaduje, aby jód normálně fungoval. Při výběru jódového doplňku máte k dispozici mnoho možností. Některé možnosti se však stávají horní a jsou považovány za nejlepší jódové doplňky. Můžete si je koupit přes pult, prostřednictvím obchodů se zdravou výživou a odborníky a také u prodejců stravy na internetu.

Lugolův roztok, vyrobený firmou J. Crow Co., je hnědavý roztok kapalného jódu. Široce dostupný Lugol je 2 procentní roztok a jeho účinnými složkami jsou jod a jodid draselný, sůl. Lidé obecně začínají užíváním nižší dávky, jako je například jedna kapka vody nebo šťávy, a postupně postupně zvyšují dávku podle potřeby. Lugol může poškodit pokožku, oděvy a další předměty, proto dávejte pozor při dávkování kapiček z lahve. Lugol je možné zakoupit přímo prostřednictvím firmy J. Crow nebo v různých místních prodejnách, lékárnách, odborných pracovnících a on-line maloobchodních prodejnách.

Jodoral, vyrobený firmou Optimox Corp., je v aktivních složkách podobný Lugolově jodu, protože obsahuje jodid draselný a jód, ale je ve formě tablet. Jedna tableta obsahuje celkem 12,5 mg jodu a jodidu, což je 5 mg jodu a 7,5 mg jodidu. Jodorální tablety jsou skórovaly, takže je můžete zlomit pomocí pilulky, pokud chcete užít menší dávku než je množství, které je v plné tabletě. Jodoral můžete zakoupit přímo prostřednictvím společnosti Optimox nebo v místních prodejnách, lékárnách, odborníků a on-line prodejců.

Nascentní jód má elektromagnetický náboj a je jód v atomové formě. Stejně jako Lugolovo, je to kapalina, kterou spustíte do vody a pijete. Každá kapka nascentního jódu obsahuje 400 μg jodu a aktivní složka je v alkoholovém základním obalu. Můžete si koupit produkt Nascent z různých zdravotnických prodejen a online prodejců.

Kelp je mořská zelenina, která má vysoký obsah jódu a prodává se jako výživový přípravek ve formě tablet. Existuje mnoho typů mnoha společností a jejich účinnost je obecně nižší než doplňky jódu, jako je Lugolova, Jodorální a Nascentová. Například tableta kelp může obsahovat 150 μg nebo 225 μg jodu. Někteří ji upřednostňují před jinými jódovými doplňky, protože jde spíše o potravinu, než o doplněk, který není odvozen od potravy. Mnoho obchodů se zdravou výživou a online prodejní doplňky prodávají doplňky řas.

Lugolovi

Jodorální

Rodící se

Kelp