Můžete se zbavit tmavých kruhů pod očima okurek?

Kromě nedostatku spánku mohou dietní volby, genetika a spánek vést k tmavým kruhy a nafouknutým očím. Možná jste slyšeli krásy mavens přísahat, že studené okurky plátky umístěné přes oči mohou pomoci snížit otoky a tmavé kruhy. Vědecké důkazy o tom, zda je práce na okurkách málo, ale mnoho lidí přísahá strategii. Sloučeniny v okurkách a jejich teplota mohou vysvětlit jejich účinnost.

Antioxidant bohatý

Vědci izolovali řadu antioxidantů přítomných v okurkách, včetně kuribitacinů, vitexinu, orientinu a isoskoparinu, spolu s vitamíny C a K. Tyto antioxidanty můžete absorbovat skrz kůži. Dermatolog Gregory Nikolaidis řekl “Huffington Post”, že tyto antioxidanty mohou pomoci snížit zánět, který způsobuje otoky a tmavé kruhy.

Chladicí efekt

Plátky okurky fungují nejlépe pro snížení otoků a tmavých kruhů při chlazení. Chladná teplota snižuje otoky a znemožňuje nahromadění tekutiny pod očima. Studené, vlhké čajové konvice nebo pytel zmrazené zeleniny jsou alternativy.

Tenká kůže a vitamín K

Tmavé kruhy se mohou objevit jako výsledek kombinace tenké kůže a viditelných žil. Kůže kolem vašich očí je docela delikátní, když stárnete, stane se ještě tenčí a křehčí, takže žíly, které běží pod ní, se objevují jako tmavé kruhy. Podle studie publikované v časopise Journal of Drugs and Dermatology v roce 2009 může vitamín K, který je přítomen v okurkách, snížit tmavé odbarvení způsobené modřinami u lidí, kteří se podrobí laserové léčbě. Vitamin K může podobně přispět ke snížení zabarvení, které způsobuje tmavé kruhy.

Jak je používat

Chladnější plátky okurky, tím lépe vaše výsledky. “Real Simple” naznačuje, že se plátky v mrazáku umístí několik minut, než je použijete. Když jsou připraveni, položte na záda a položte okurek nad každé zavřené oko. Odpočiňte po dobu 5 až 10 minut. Použití okurky není zárukou, že vaše tmavé kruhy zmizí, ale léčba je nepravděpodobné, že by vám ublížila.