Můžete dát olivový olej do brownies místo rostlinného oleje a bude to ještě chutnat to samé?

Pokud aromatická kombinace čokolády a olivového oleje vzbuzuje váš zájem, nahrazení olivového oleje rostlinným olejem by mohlo být skvělou volbou pro vaši další šarži. Použití olivového oleje namísto rostlinného oleje neohrozí strukturu nebo strukturu vašich sušenek, budete určitě schopni ochutnat svou odlišnou chuť v konečném produktu. Pokud byste chtěli zůstat blízko klasické chuti, zvolte si mírnější odrůdu olivového oleje nebo si vyberte náhražku z jedné z položek již v kuchyni.

Typicky, brownies volat k použití roztaveného másla nebo rostlinného oleje jako tuk v receptu. Zelenina je preferovaným olejem, protože má mírnou chuť, kterou v konečném výrobku nebudete schopni rozpoznat. Na druhé straně roztavené máslo doplní bohatství a vytvoří mírně žhavější produkt. Oba tuky budou vyrábět tradiční degustaci brownies, ale mnoho kuchařů je vyloučeno z krabice a obsahuje další příchutě.

Použití olivového oleje namísto rostlinného oleje poskytne vašim slaninám ovocnou, lehce hořkou chuť, která může být skvělým doplňkem čokolády. Při výběru správného náhražky olivového oleje možná budete chtít zvolit mírnější chuť, aby nedošlo k překonání brownies. Za tímto účelem je rafinovaný olivový olej lepší volbou než extra panenský. Překládání olivového oleje do vaší sušenky nejenže přidá neočekávanou chuť, ale také vám poskytne zdravější tuk než máslo nebo rostlinný olej.

Obecně můžete vyměňovat mnoho různých druhů oleje při pečení. Existuje několik odrůd lehce ochucených olejů, jako jsou řepné a kukuřičné oleje, které dokáží bez problémů nahradit rostlinný olej ve vašem receptu. Kokosový olej je vhodný způsob, jak džusit vaše skořápky, protože přidává do finálního produktu lehký chuť příchutě bez nutnosti dalších doplňků.

Je-li olivový olej jako jediný dostupný olej pro pečivo, ale radši se vyvarujte chuti olivového oleje, existuje několik alternativních alternativ, které mohou sloužit jako náhražky. Ovoce z jablek, jogurtu a ovocné pyré mohou být zaměněny s olejem, ačkoli možná budete muset nejdříve míchat o něco menší množství, abyste zjistili, jak to ovlivňuje strukturu vašeho těsta. Také je vezměte včas a vyzkoušejte je s párátkem, protože tyto sušenky mohou trochu rychleji uvařit. Očekávejte, že vaše sušenky budou mít trochu jinou chuť a texturu – sušenky s jogurtem mají tendenci být bohatší a sušenky s ovocem mají tendenci být víc jako dort.

Tradiční Brownies

Olivový olej v Brownies

Olejové alternativy při pečení

Alternativy bez oleje