Může vitamín C vyléčit houby nehtů?

Infekce houbových nehtů mohou být nebezpečné, pokud nejsou ponechány léčené. Houba z nehtu může vstoupit do krevního oběhu a způsobit, že se velmi zhoršíte. Existuje několik lidových léků na léčbu nehtů, včetně používání vitamínu C. Léčba houbových infekcí není snadné, ale s pomocí svého lékaře se můžete zbavit infekce a dokonce si můžete zachránit nehty.

Existují různé typy hub, které mohou vstoupit do vašeho nehtového lůžka nebo nehtu, což může způsobit vážné infekce vašich nehtů. Kvasinky, plísně a další houby známé jako dermatophyitesk nebo tinea unguium mohou vést k nepříjemným houbovým infekcím vašich nehtů. Mohou se vyskytnout v nehty nebo nehty. Někdy může být infekce houbovými nehty sekundární infekcí. Pokud vytvoříte nohu atletky, houba se může rozšířit na vaše nehty, což způsobí infekci houbovými nehty, což by bylo druhotné k původní infekci.

Chcete-li léčit houbovou infekci, musíte použít antifungální léky. Váš poskytovatel zdravotní péče se může rozhodnout použít topický antifungální krém nebo masti nebo perorální antifungální léky. Pokud trpíte závažnou infekcí houbovými nehty, možná budete potřebovat podat místní a perorální antifungální léky dohromady pro co nejefektivnější léčbu, jak uvádí DermNet NZ. Laserová léčba, používaná na Novém Zélandu a jinde, se používá v případech rezistence proti protipěchotním lékům. Od roku 2011 americká administrativa potravin a léčiv neschválila používání laserové terapie pro houbové infekce.

Vitamín C není účinná léčba houby nehtů. Vitamín C může léčit další stavy, jako je kurděje, nedostatek vitamínu C. Scurvy je typicky charakterizováno anemií, celkovou slabostí, zánětem dásní a kožními krváceními, podle DermNet NZ. Scurvy obecně nedochází, dokud vaše strava postrádá vitamín C po delší dobu. Scurvy je ve Spojených státech vzácné, ale když je přítomen, má tendenci ovlivňovat starší lidi.

Můžete zaznamenat příznaky nedostatku vitaminu C, které by vás mohly vyzvat k tomu, aby váš lékař vyzkoušel hladinu vitaminu C. Příznaky zahrnují sníženou schopnost bojovat s infekcí, možný přírůstek hmotnosti způsobený zpomaleným metabolizmem, otoky a bolestivé klouby, oslabená zubní sklovina, suché a rozštěpené vlasy, krvácení z nosu a hrubá, suchá, šupinatá pokožka. Můžete také zaznamenat sníženou míru hojení ran, protože vitamin C pomáhá napravit poškozené kožní tkáně.

Typy

Léčba

Vitamín C

Symptomy