Mohu vzít kapsli z rybího oleje s mlékem?

Kapsule z rybového oleje jsou v různých formách, některé jsou chutnější než jiné. Pití mléka je jedním z možných způsobů, jak zakrýt chuť a snížit rybí pachuť. Neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že užívání rybího oleje s mlékem je škodlivé, mohlo by to však způsobit problémy s trávením, zvláště pokud máte citlivost na laktózu v mléce. Pokud chcete podávat doplněk z rybího tuku, nejdříve se poraďte s lékařem.

Rybí tuk

Primární přínos užívání rybího oleje pochází z omega-3 polynenasycených mastných kyselin, které obsahuje. Omega-3s nejsou vyrobeny tělem a lze je získat pouze z jídla. Podle výzkumu na Univerzitě v Marylandu vede výzkum, že při správném podávání mohou omega-3s snížit záněty, které pomáhají při udržování zdraví srdce a případně snižují riziko některých chronických onemocnění. Dodává se široká škála doplňků rybího tuku – některé jsou zdravější než jiné, pokud jde o čistotu a obsah omega-3.

Možné reakce s mlékem

Užívání rybího tuku může způsobit zažívací potíže, podle UMMC. V závislosti na vašem konkrétním zažívacím systému mohou být příznaky sníženy nebo zesíleny tím, že se rybí tuk přidá mlékem. Navíc, pokud trpíte neschopností trávit laktózu – cukr nacházející se v mléce, může to dále zvyšovat trávicí nepohodlí, včetně příznaků nadýmání břicha, plynu a průjem. Jinak, pokud nemáte specifický problém ani s rybím olejem nebo mlékem, jako je alergie, není známo, že jsou obě tyto látky škodlivé.

Doporučení

Vezměte rybí tuk s jídlem, abyste pomohli v trávicím procesu a snížili jakoukoli chutnou chuť. Pokud máte potíže s trávením při užívání rybího tuku, koupíte rybí tuk, který je vyšší v EPA a DHA – typy omega-3 obsažené v rybích olejích – mohou pomoci. Tyto typy rybích olejů jsou čistší než standardní rybí oleje, které mohou obsahovat více kontaminantů, což vede k problémům s trávením a špatné pachuti. UMMC navrhuje, aby se užíval kapsle s rybími oleji s časovým uvolňováním, protože to může být pro trávicí systém jednodušší.

Úvahy

FDA zvažuje užívání 3 gramů nebo méně rybího tuku denně jako obecně bezpečné, ale měli byste se poradit se svým lékařem dříve, než začnete užívat doplňky z rybího tuku, zejména pokud užíváte přípravek pro konkrétní potíže nebo užíváte jiné léky. Pokud užíváte rybí tuk s mlékem a zaznamenáte jakékoliv reakce, včetně problémů s trávením nebo reakcí alergického typu, neužívejte znovu, dokud nevidíte lékaře. Lékař může vyšetřit alergie nebo zjistit, zda máte jiné zdravotní problémy, které by mohly způsobit problém.