Kalorií ve fettucine alfredo

Pokud jste obeznámeni s typickými přísadami fettucine Alfredo, pravděpodobně si uvědomíte, že to není nízkokalorické jídlo. Počet kalorií, které může obsahovat talíř s touto krémovou, sýrovou miskou, vás může překvapit. Budete potřebovat sledovat velikost porce, pokud chcete tuto lahodnou misku přizpůsobit do vaší stravy, aniž byste přešli na denní přidělení kalorií.

Porovnání kalorií

Deska fettucine Alfredo v restauraci může obsahovat až 2 940 kalorií. Když si toto jídlo sami a sledujete velikost porce, může vám pomáhat udržet kalorie na rozumném počtu. 1-šálka servírování fettucinu překonala asi 1/3 šálku Alfredo omáčky vyrobené z másla, parmezánu a těžkého krému má asi 472 kalorií.

Zdravější možnosti

Pokud nahradíte máslo a těžkou smetaně v typické omáčce Alfredo se směsí kuřecí vývar, kysané smetany s nízkým obsahem tuku a nízkotučného mléka a přidejte hrášek, malé množství prosciutto a parmezánu, můžete mít větší porce, včetně Asi 1 1/2 šálků těstovin, pro 619 kalorií. Další možností je použití odpařeného odstředěného mléka, mouky, nízkotučného mléka a parmezánu, aby se omáčka vyrobila. Servíru tohoto fettucine Alfedo, včetně 1/4 šálku omáčky, 1 1/2 šálků fettucine, 1/4 lžičky kuřecího masa a 1/2 šálku nakrájené cukety, obsahuje asi 660 kalorií.