Detoxikační dieta pro děti

Pokud má vaše dítě nadváhu, postrádá energii nebo je nafouknutá, možná budete chtít uvažovat o jeho detoxikaci. Existuje mnoho škodlivých toxinů v životním prostředí, které vaše dítě denně dýchá, a myšlenkou za detoxikací je vyplachovat škodlivé látky z jeho systému a nahradit je vysoce výživnými látkami. Potenciální přínosy zahrnují snížení tělesné hmotnosti a zlepšení oběhu. Děti mají různé stravovací potřeby dospělým.

Identifikace

Mnoho lidí si myslí, že někdo dostane drogovou závislost, když slyší slovo detox, ale dieta je běžně používána, aby se zbavila těla dietních a environmentálních toxinů. Detox je zkratka pro detoxikaci. Existují četné rozdíly v detoxikační stravě, ale obecně se zaměřují na biopotraviny, které obsahují méně chemikálií, kladou důraz na potraviny s vysokým obsahem vitaminů a minerálů a zahrnují konzumaci velkého množství vody a vlákniny, které pomáhají tělu vyplachovat Toxinů tím, že zvyšuje močení a pohyby střev.

Detox pro děti

Zatímco děti jsou vystaveny stejným toxinům ve stravování a životním prostředí jako dospělí, protože jejich mysl a těla rostou, jsou často mnohem citlivější vůči škodlivým toxinům. Dr. Robert Hatherill z Kalifornské univerzity se domnívá, že toxické chemické látky jsou spojeny s agresivitou, násilím a poruchami učení mezi dětmi. Doporučuje krmení vašich dětí ekologickými potravinami a omezením masa a mléčných výrobků. Detoxikační diety pomáhají zbavit toxiny z těla vašeho dítěte, ale některé mohou být příliš extrémní pro její rozvíjející se tělo. Místo toho, aby vaše dítě sledovalo přísnou a intenzivní detoxikovou dietu po určitou dobu, měli byste se pokusit každodenně začlenit detoxikační potraviny do celkové stravy.

Potraviny

Existují určité potraviny, které jsou sponkami všech detoxikátů, protože poskytují tělu živiny, které pomáhají játrům vyplavit toxiny. Nechte své dítě jíst širokou škálu ovoce a zeleniny. American Heart Association doporučuje, abyste jedli osm denních porcí ovoce a zeleniny. Část je střední část ovoce, plátek velkého ovoce, hrst menšího ovoce, boční salát nebo 80 g zeleniny. Ovoce a zelenina prasknou desítkami vitaminů a minerálů, které podporují zdravou játra a tělo, které rychle a účinně vyplaví škodlivé toxiny. Ořechy, semena, mastné ryby a olivový olej jsou vynikajícím zdrojem nenasycených tuků, které pomáhají detoxikovat tělo vašeho dítěte tím, že ho zbavují “špatného” cholesterolu. Fazole, čočka a hrach jsou výživné potraviny, které dávají vašemu dětskému proteinu, a celozrnná rýže, chléb a těstoviny jsou mnohem více detoxikační než bílé ekvivalenty. Nechte své dítě vypít alespoň osm sklenic vody denně. Detox your Body Dnes doporučuje, že pití velkého množství vody je nejsnazší způsob detoxikace těla.

Časové okno

Opravdové detoxické diety by měly být sledovány pouze dva nebo tři dny, ale pokud dáte detoxikačnímu jídlu vaše dítě, není časový limit. Vaše dítě by mělo každý den jíst detoxikační potraviny jako součást vyvážené a zdravé výživy. Namísto tří čtvercových jídel dáváte Vašemu dítěti pět až osm menších jídel denně, každé tři hodiny, ke zvýšení metabolismu a zvýšení spotřeby živin.

Úvahy

Candy, čokoláda, smažená jídla, soda a potraviny obsahující nasycené tuky jsou hlavními potravinami, které se mají vyhnout v detoxické dietě.