Alergie na zázvor

Zázvor je široce používán pro kuchařské a léčebné účely. Často označovaný jako kořen zázvoru, nebo jednoduše zázvor, je podzemní stonka – nebo oddenka – používán jako surový nebo jako sušený prášek. Zázvor je přísada do různých potravin a nápojů, jako je perník, zázvorový pivo a zázvorový čaj. Surové zázvorové kořenové nebo zázvorové doplňky jsou také nabízeny pomoc při léčbě různých stavů, jako je rozrušení žaludku, ztráta chuti k jídlu, nevolnost a pohybová nemoc. Nežádoucí účinky jsou neobvyklé a i když vzácné je alergie na zázvor. Pokud máte podezření, že máte alergii na zázvor, poraďte se s lékařem o tom, jak tento stav zvládnout a předcházet tomu.

Alergie na koření jsou vzácné – méně než 2 procenta všech alergií u dospělých souvisejí s kořením, podle zprávy zveřejněné v čísle z listopadu 2004 “Mezinárodní archiv alergie a imunologie”. Ze všech alergií na koření je zázvor neobvyklý , S typickými příznaky dermatitidy – zarudnutí kůže, vyrážka nebo zánět. Příznaky alergie na potraviny jsou však různorodé a mohou také způsobit suchý kašel, podrážděný krk, otoky nebo svědění úst nebo úst, svědění očí, kopřivka, závratě, potíže s polykáním, bolesti břicha, závratě, mdloby nebo břišní příznaky Jako průjem, zvracení nebo nadýmání. Příznaky se mohou měnit od mírného až po extrémní, přičemž reakce se často objevují ihned nebo během několika hodin po kontaktu nebo požití.

K alergické reakci dochází, když imunitní systém chybí zázvor jako škodlivý. Imunitní systém reaguje uvolněním látek do krve, které vyvolávají symptomy alergie. Zázvor je členem rodiny Zingiberaceae, která obsahuje také koření kardamom a kurkuma. Pokud máte alergii na některou z těchto látek, můžete být citliví na všechny tyto koření. Některé potraviny, i když nejsou příbuzné, mohou obsahovat dostatečně podobné bílkoviny jako ty, které jsou v rodině Zingiberacea, aby způsobily citlivost.

Pokud máte alergii na životní prostředí, včetně alergie na pyl, můžete zaznamenat něco nazvaného syndrom ústní alergie (OAS). Když pyl, který způsobuje, že vaše alergická reakce je na kůži, listí nebo povrchu všech rostlin, můžete trpět příznaky, když budete jíst tyto potraviny. Surové potraviny způsobují OAS častěji než vařené potraviny a příznaky jsou obvykle specifické pro ústa, uši, krk a kůži. Kromě toho, když se používá zázvor pro gurmánské účely, často je kombinován s různými bylinami, kořením a rostlinami a jeden z nich může být skutečným důvodem pro vaše alergické reakce. Podle článku z září 2013 v dnešním dietologu se alergie na koření zvyšují v povědomí a kmín, fenykl, celer, skořice, šafrán a hořčice jsou všechny nedávno označené kořením, které způsobily reakce.

Pokud se domníváte, že jste alergičtí na zázvor, navštivte svého lékaře nebo alergika. Lékař může provést kůži nebo krevní test, aby vám poskytl definitivní diagnózu. Mezitím vyvarujte se zázvoru a výrobků, které obsahují zázvor, jako jsou pleťové krémy a čaje, stejně jako výrobky obsahující kardamom a kurkum. Se souhlasem svého lékaře použijte antihistaminikum ve formě pilulky nebo krému, které usnadňuje svědění, otoky a záněty. Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud se po konzumaci zázvoru objeví potíže v hrudi, v ústech, v dýchacích potížích nebo v dýchacích potížích, jelikož alergie na potraviny mohou někdy vyvolat závažnou, život ohrožující alergickou reakci nazvanou anafylaxe. Pokud jste diagnostikováni s alergií na zázvor, může Vám lékař doporučit, abyste s sebou vždy nosili injekční podobu epinefrinu, abyste mohli být v případě nouze použity. Kay Peck, MPH, RD

Ginger a Spice Alergie

Křížové reakce

Další potenciální příčiny

Upozornění a bezpečnostní opatření