Alergické reakce na hnědou rýži

Požití hnědé rýže nebo jejích produktů někdy způsobuje alergické reakce. To může vyplývat z kontaminace nebo zařazení potravinářských přídatných látek pocházejících z jiných zdrojů než z rýže. Například děti utrpěly alergické reakce, jelikož lepek nebo pšenice byla zařazena do dětské stravy hnědé rýže, podle kanadské agentury pro kontrolu potravin. Dokonce i čistá hnědá rýže příležitostně způsobuje alergické reakce.

Hnědá rýže definovaná

Jak hnědá rýže, tak bílá rýže jsou semena Oryza sativa, rostliny rýže. Zatímco bílá rýže obsahuje pouze endosperm nebo škrobovou část semena rýže, hnědá rýže se skládá z celého osiva rýže kromě trupu. To dává hnědé rýži větší nutriční hodnotu, ale také znamená, že hnědá rýže má více složek, z nichž některé mohou být alergenní.

Prevalence

Hnědé rýžové potraviny zřídka způsobují alergické reakce ve Spojených státech nebo v Evropě. Oni jsou častější v Asii nebo kde rýže je základní jídlo. Vzhledem k tomu, že mnoho lidí pěstuje rýži v Asii, značné množství alergií souvisejících s rýží vyplývá spíše z kontaktu s vzduchem přelitým pylem než požíváním, jelikož rybí pyl obsahuje alergen zvaný Ory s 1.

Požití a kontakt

Citliví lidé mohou trpět alergickou reakcí z konzumace hnědé rýže. Avšak alergická reakce se může objevit i v případě, že nedošlo k požití. Citliví lidé občas utrpěli alergické reakce při manipulaci se semenami rýže při přípravě jídla.

Symptomy

Alergie na hnědou rýži může mít vliv na trávicí systém, což má za následek plynatost, průjem nebo nadouvaný pocit. Může postihnout kůži, což může způsobit vyrážku nebo včelstva. Mezi další příznaky patří astma nebo zánět nosu nebo očí. Zvláště závažný případ může vyústit v anafylaktický šok, který zahrnuje příznaky jako depresivní krevní oběh, respirační potíže a mdloby. Pokud nebudete léčeni, může dojít k úmrtí.

Různé proteiny jsou zodpovědné za alergické reakce na hnědou rýži. Tyto proteiny jsou klasifikovány podle jejich molekulové hmotnosti v kilodaltonech. Dalton je hmotnost jednoho protonu, takže kilodalton se rovná hmotnosti 1000 protonů. Některé alergeny z hnědé rýže váží 14 až 16 kilodaltonů, jiné váží až 33 kilodaltonů nebo dokonce 60 kilodaltonů, podle “Rice (Oryza sativa)” od Matthias Besler a kol. Hnědá rýže navíc obsahuje lektiny, což je druh bílkovin, který je přítomen v širokém spektru potravin. Lektiny se mohou připojit ke složkám různých buněk, jako jsou buňky, které linii stěnu střev. To má za následek řadu problémů, včetně alergických reakcí.

Alergeny