Produkuje kardio volné radikály?

Volné radikály jsou atomy, molekuly nebo ionty, které byly oxidovány a mohou začít kaskádu onemocnění uvnitř vašeho těla. Volné radikály mohou přispět k rozvoji degenerativních onemocnění, jako je rakovina nebo srdeční onemocnění. Antioxidanty jsou obranou vašeho těla proti rozvoji volných radikálů. Antioxidanty neutralizují volné radikály a činí je neškodnými. Během cvičení se vaše tělo vezme v úvahu.

Kardio a volné radikály

Metabolismus vyžaduje kyslík, který podporuje tvorbu volných radikálů. Během cvičení se rychlost metabolismu zvyšuje 10 až 15krát nad tím, co je v klidu. Toto zvýšení zvyšuje dodávání kyslíku do buněk, čímž se zvyšuje produkce volných radikálů. Energie pro kardiovaskulární cvičení je primárně prováděna aerobním metabolizmem, což znamená, že kardio cvičení produkuje volné radikály.

Antioxidanty

Vaše tělo má způsob, jak vyrovnat účinky zvýšení produktivity volných radikálů během cvičení. Pravidelná fyzická aktivita také podporuje zvýšení tvorby antioxidačních enzymů tělem. Školení a zlepšování vaší kondice zvyšuje produkci antioxidačních enzymů. Klíčem k boji proti volným radikálům během cvičení je pravidelné a časté cvičení.

Sportovci

Podle zprávy představené C. Douglasem Andersenem, DC, DACBSP, CCN, na 43. výroční schůzi Americké vysoké školy pro sportovní medicínu, by sportovci měli být po intenzivním tréninku moudří, aby užívali antioxidanty. Andersenova studie analyzovala 16 mužů ve věku od 18 do 34 let. Všech 16 běželo 30 minut na 80 procent svých max a ukončilo trénink se sprintem na voličskou únavu. Poté byli někteří krmeni energeticky efektivní barvou s antioxidanty, zatímco jiní dostali placebo. Analýza krevních testů ukázala, že ti, kteří užívali antioxidační doplnění, měli větší antioxidační enzymy a nižší oxidativní stres způsobený cvičením. Andersen naznačuje, že každý sportovec pracující v náročných podmínkách s vysokou intenzitou doplňuje svůj trénink s antioxidanty.

Expertní přehled

Pro průměrného člověka by měl stačit běžný cvičební program spojený se zdravou a vyváženou stravou, aby se vyhnul přebytku volných radikálů z kardio cvičení. Užívání multivitaminu může pomoci tělu produkovat antioxidační enzymy, které potřebuje k udržení volných radikálů v zálivu. Než začnete nový cvičební program nebo užíváte multivitaminový přípravek, kontaktujte svého lékaře ke schválení.