Může omega 3 zmenšit fibroidy?

Fibroidy jsou benigní, ne-karcinogenní nádory z vláknitých pojivových tkání a buněk hladkého svalstva. Jsou to nejčastější benigní růst u amerických žen a obvykle rostou na stěnách dělohy. Příčina fibroidního růstu není dobře pochopena, ale předpokládá se, že je multifaktorová a zahrnuje genetiku, hormonální nerovnováhu a dietní toxiny. Omega-3 mastné kyseliny vykazují řadu příznivých vlastností a někdy se doporučují pro zmenšování fibroidů, ale neexistují žádné vědecké studie, které by tuto myšlenku podpořily.

Fibroidy

Vzhledem k tomu, že mají přednost pro stěny dělohy, fibroidy jsou často nazývány děložní fibroidy nebo leiomyomy. Fibroidy jsou považovány za běžné benigní nádory u žen a typicky se začínají rozvíjet během středního a pozdějšího reprodukčního období. Zatímco většina fibroidů je asymptomatická, mohou růst a způsobit těžkou a bolestivou menstruaci, abdominální křeče, bolestivý pohlavní styk a zvýšené frekvence a naléhavost moči, jak je uvedeno v Harrisonových zásadách vnitřního lékařství. Fibroidy mohou interferovat s těhotenstvím. vzácný. Fibroidy často rostou v násobcích a jsou primární příčinou částečných a úplných operací hysterektomie.

Příčiny

Příčina růstu fibroidu není dobře pochopena a často se diskutuje. Lékařská komunita se domnívá, že hlavní příčiny jsou genetika, hormonální nerovnováha a trauma dělohy způsobená předchozími dodávkami, potraty nebo praktiky antikoncepce, ačkoli někteří alternativní zdravotníci si myslí, že dieta je hlavním faktorem podle “výživy a veřejného zdraví”. Dietární obavy zahrnují konzumaci konzervačních látek, umělých sladidel, vysoce rafinovaných cukrů, mírných karcinogenů a nasycených tuků. Fibroidy potřebují růst estrogenu, což je důvod, proč menopauza zastavuje jejich růst nebo je zmenšuje. Bylo zjištěno, že afroameričané, kuřáci a obézní pacienti mají vyšší výskyt růstu fibroidů.

Omega-3 mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny jsou esenciální nenasycené tuky, které se nacházejí v množství rybích olejů a lněného oleje. Tam jsou některé různé typy, které jsou označovány jako ALA, DHA a EPA, ale všechny jsou polynenasycené tuky. Poměr omega-3 k omega-6 mastným kyselinám v těle by měl být ideálně asi 1: 2, ale typická americká strava podporuje poměry 1:20 a více, jak je uvedeno v “Současné výživě.” Omega-3 mastné kyseliny Odražte zánět v těle, který může hrát roli ve fibroidním růstu, ale neexistují žádné vědecké důkazy. Myšlenka, že omega-3 mastné kyseliny mohou ovlivnit fibroidy, může souviset s dalšími složkami v lněném semene.

Lněné semínko

Vedle esenciálních mastných kyselin obsahují semínky lněné rostliny také lignan. Lignan je antioxidant, který má vyrovnávací účinek na ženské hormony a může pomáhat zabránit rakovině závislé na estrogenu, jako je rakovina prsu, podle “nutričních věd”. Pokud jsou fibroidy závislé na nadměrném růstu estrogenu, může lignan snížit jejich růst Nebo dokonce zmenšit je modulací produkce estrogenu, ale více výzkumů musí být provedeno před doporučeními mohou být učiněna. Řada studií ukázala, že spotřeba lněného semene zpomaluje benígní růst prostaty, takže je možné, že může mít pozitivní vliv na fibroidy, i když jsou obě podmínky zcela odlišné.