Hrudník po běhu

Pokud se vám nedávno těšilo, že jste se vyhnuli srdečnému vyrážce, jste v dobré společnosti – vyrážky jsou překvapivě běžné u běžců, říká autor Sam Murphy “Marathon and Half Marathon”. Existuje mnoho možných příčin hrudní vyrážky. Zeptejte se lékaře, abyste získali přesnou diagnózu a zkontrolujte, zda nedošlo ke vzniku onemocnění.

Tepelné vyrážky se běžně vyskytují u běžců. Může se vám to projevit na hrudi nebo jinde na svém těle, poznamenává Murphyová. Tato vyrážka může být puchýře nebo intenzivní svědění. Podle lékařských zpráv Dnes můžete pomoci předejít tepelné vyrážce tím, že nosíte lehčí oblečení a tím, že sprchy v chladné vodě.

Popálené vyrážky, ve kterých se vaše potní kanály ucpávají, mohou na hrudi způsobit svědění. Tepové vyrážky mohou být způsobeny nárůstem normálních bakterií Staphylococcus epidermidis žijících na kůži. Ty produkují lepkavou látku, která může zablokovat potní kanály, podle New Zealand Dermatological Society. Když pot potřísnete stěnami potrubí za blokem, dostanete skvrny, které se mohou pohybovat od závažnosti, od malých puchýřů po červené hrudky, které jsou extrémně nepohodlné. V některých případech se mohou pustuly tvořit a infikovat. Dlouhodobé vystavení vaší pokožky potu může způsobit stejný účinek jako nárůst Staphylococcus epidermidis, poznamenávají odborníci ze společnosti. Minimalizujte riziko sprchováním bezprostředně poté, co běžíte, nosíte čistý oděv a použijete látku na odvádění potu, doporučuje Murphy.

Vaše vyrážka může být způsobena poškozením. Pokud jste žena, vaše sportovní podprsenka může přispět k tomuto problému. Košile se štítkem slikovaným přes hrudník také mohou zvýšit riziko roztržení. Minimalizujte tření tím, že nosíte měkké a volné oblečení a pomocí vazelíny v problémových oblastech. Buďte opatrní s tímto řešením, protože masti mohou zablokovat vaše póry, což zvyšuje vaše riziko dalších typů vyrážky.

Kontaktní dermatitida může být příčinou problému s vyrážkou na hrudi po běhu. Prací prostředek, změkčovač tkanin, mýdlo nebo pleťová voda, kterou používáte, mohou být zodpovědní. Barviva nebo chemikálie v oblečení mohou být také příčinou. Pokud máte podezření na kontaktní dermatitidu, odstraňte všechny nové výrobky, které používáte na oděv nebo kůži. Aby se minimalizovalo riziko kontaktu s dermatitidou, použijte mýdlo, které nemá barviva nebo vonné látky, stejně jako prádlo bez prášků.

Potničky

Potní vyrážka

Chafing

Kontakt s dermatitidou